Agility

Když bylo Spikovi půl roku, objevili jsme a poprvé zkusili agility. Trénovat jsme začali na podzim 2009 v Měchenicích (www.agicz.cz). Od podzimu 2010 chodíme trénovat k Báře Lerlové na Zbraslav a tam jsme moc spokojení! Na jaře 2011 jsme splnili podmínky pro přestup do kategorie SA2 a tak od roku 2012 běhá Spike ve dvojkách. Spika agility velmi baví, ovšem nesmí se to přehánět, hodinkový trénink je pro něj akorát. Delší akce příliš nezvládá, neumí totiž v mezičasech odpočívat a tak se brzy unaví (zejména svým nekončícím řevem).  Na závody jezdíme sporadicky, máme své oblíbené závody, celodenní akce jsou pro něho náročné a odpolední běhy už jsou "unavené". Taktéž velmi bojujeme se Spikovým nešvarem, kdy s oblibou opustí parkur, aby se pozdravil s jinými psy :-x Ale jinak je Spike na parkuru poměrně spolehlivý (až na zóny :D) a pokud neprší/není mokro nebo bahno/neroste tam divná tráva :-), tak je schopný podat pěkný výkon. Nechci Spika a jeho křivé panožky příliš přetěžovat, chodíme na pravidelné kontroly k ortopedovi.

Na jaře 2012  začal s agility i Bee. Běhat bude v kategorii medium. První oficiální start plánujeme na léto 2013, uvidíme, jak se mi bude dařit krotit jeho splašené běhy :-)

15.9.2013 Apple Cup + MR teriérů- Mladá Boleslav. Další oblíbené a již tradiční závody. Bohužel se však sešly v jeden víkend spolu s o něco oblíbenějším Buřt Cupem a tak Spike jel přednostně na Buřta a neúnavný Bee na obojí. Což ovšem jak se ukázalo byl poněkud unáhlený krok. Ne že by Bee nemohl (to se ještě nikdy nestalo), za to já měla velké potíže ráno v 5 hodin vstávat dva dny po sobě :P Už nikdy víc! Ponaučení pro příště. Počasí taky nebylo nic moc, o to méně se mi chtělo, ale sebrali jsme poslední síly a vyrazili. Po první prohlídce jsem litovala ještě víc, přeci jen se ukázalo, že jsme na MR a tak Pavol Vakonič postavil tak zapeklité tratě, že jsem měla chuť jet domů. Nicméně jsme to nevzdali a šli s Beebou do boje. Jumping- hned na začátku jsem si ho nepohlídala a utekl mi znovu do tunelu, takže DIS. Ale doběhli jsme si to a Bee pracoval pěkně. Zkouška MA1- opět DIS na začátku, klasika na trojlístku. Pak už to jelo, záseky na slalomu, odskočená a opravená houpačka a následně odlétlá i kladina, kdy jsme raději šli z parkuru pryč :P Únava se projevila na nás obou. No a poslední agility, to jsme v podstatě ani nevyběhli, protože před námi paní podivně zmáčkla svého psa, který zakvičel jako když ho na nože berou a tak Bee nabyl dojmu, že se na parkuru vraždí pejsci a odmítal vyběhnout. Štěknul si na rozhodčího a pořád se rozhlížel, kdeže je ten psí vrah a tak jsme se sebrali a jeli domů spát :) Beeby DISkotékové výkony za celý víkend shrnuty na videu. Pár fotek od nás tady.

 

14.9.2013 Buřt Cup v České Lípě- naše veleoblíbené závody! Jeli oba kluci, to si ani Spike nemohl nechat ujít :) Trochu (no spíš hodně) mi dělalo problémy zvládnout prohlídky tratí, když byly pro S i M zároveň. Potřebuji vést každého jinak a tak se mi to motalo dohromady :P A jak to dopadlo? Pan Spike: jumping mojí vinou DIS, chyba ve vedení (na Beebu) a už to bylo, skočka v opačném směru; zkouška SA2- čistý běh!! zázraky se dějí a Spike dal v jednom běhu 3 zónovky, nestačila jsem zírat. Myšák malej! Sice rychostně to na bednu nebylo, ale pro mě vítězný běh :) A agility, tam už holt to áčko odskočil a tak jedna chyba. Nicméně, jsem byla ze Spika nadšená, krásně makal všechny běhy, neutíkal, nečuchal, ty zónovky!! a dokonce ve všech bězích dal slalom jakoby nic. Velká radost! Spikovy výkony natočeny zde. No a pan Bee, ten to měl 3x DIS :) Jumping- DIS na stejném místě jako Spike, nemluvě o nepovedeném náběhu do slalomu. Zkouška MA1 byla tak sympatická, že jsem si říkala, že to snad zaběhneme i my. Jenže to by Bee nesměl vymyslet nějakou lotrovinu typu "na zónovku nelezu" a minout kladinu s následným odskočením zóny. Satan! Takže následovala oprava a DIS. Tento nový vtípek se mu asi zalíbil, protože si to zopakoval i v agility, kde pro změnu minul kromě kladiny i áčko :P Budiž mu k dobru, že pak aspoň na kladině zastavil a i houpačku dal pěkně. Slalom opět až na druhý pokus. Noo, prostě Bee. Ale byly i světlé chvilky, kdy příjemně překvapil. Tak snad časem něco doběhneme :) Beeby výkony zdokumentovány zde.  Za mě nej závody, už se těšíme na příští rok! Fotky tady a komplet výsledky tu.

 

28.7.-3.8.2013 LVT Cvikov- nej nej agitábor! Opět u naší Báry Lerlové. Trénink 2x denně, pěkně jsme si poběžkali :) V rámci tábora byly tradičně i dvoje zkoušky a tak nastal den D- Beeby první ofiko start. Nejdřív mu předcházelo měření, což se Beebovi ani trochu nelíbilo, kroutil se jako had a tak mu bylo do výkoňáku zapsáno 37,5 cm, což asi není úplně přesné, ale to je fuk, protože do small se nenarve a do L-ek naštěstí nedorostl :). Obě Beebovy zkoušky skončily DISkem a obě ze stejného důvodu- nezastavil na kladině a tak jsme opravovali :P No nevadí, snad to časem pobere a naučíme se to. Ale jinak běžel moc pěkně. Spike taky zkouškoval a poprvé rovněž DIS- byl celý nějaký vyjevený ze závodní atmosféry, netrefoval slalom a na závěr i skočil jinou skočku. V druhé zkoušce už byl koncentrovanější a pěkně valil, což ovšem mělo za následek odskákané všechny zónovky na trati- prostě Spike :D Za celý týden jsme toho hodně natrénovali, skvěle se bavili a snad se něco uloží i do těch psích hlaviček. Jedno ilustrační tréninkové videjko- Bee a boj se stolem. Kopy fotek viz. Novinky.

 

8.5.2013 Kennel Cup 2013- Skochovice- Naše tradiční "domácí" závody. První jsme běželi zkoušku SA2- Spike běžel pěkně, nikde nekoukal ani nečuchal, ovšem když už se nám konečně podařil slalom, tak nás potrápily zónovky- Spike skočil áčko i houpačku a tak z toho bylo 5.místo/9. Následoval jumping, pořádná motanice, motanici jsme překonali, co jsme ovšem nedali, byl náběh do slalomu, který se povedl až na třetí pokus a tak z toho bylo až 13.místo/24. Vrcholem dne byly štafetové běhy dvojic, kdy se nás do dvojice ujal Tonda Diviš s papillonkem. Tolik jsem se soustředila na včasný start a jiné, až jsem na kývnutí rozhodčí vyběhla, ovšem jaksi bez štafetového kolíku.. Trapas roku :P Takže DIS, co na to říct. Holt panička je pako. Jinak byly závody povedené, Spike se moc snažil i v odpoledních bězích a nyní nás čeká boj zejména s houpačkou. Za společnost a ubytování ve stanu děkuji Báře a Markovi. Video z běhů tady , moje fotky zde a od Marka tu.

 

1.5.2013 Dvojzkoušky Lahovičky- Spikova obnovená závodní premiéra po skoro 8 měsících. Po takové pauze byl z tolika psů ze začátku vyjukaný, zejména se mu líbilo velké množství přítomných háravek. První zkoušku běžel pěkně, poměrně i v tempu- ovšem skočil zónu na houpačce a ještě byla odmítačka na skočce. Bylo z toho 10.místo/asi 22 psů. V druhé zkoušce opakoval skočenou houpačku (asi nějaká novinka!), ale celkově už byl více roztěkaný, koukal po okolí, byly opět nějaké odmítačky/minutá skočka, tak to bylo na 11. místo. Ovšem uděluji mu pochvalu za pěkné zóny na kladině a slalomy, to mi udělal radost. A samozřejmě, že neutekl! :-) Video bohužel není, kamera se nějak zasekla a nic nenatočila :-( A za fotečku děkujeme Markovi.

 

7.4.2013 Neofika Jarní Lyská tlapka- ZKO Lysá nad Labem- s Barčou a Bonnie jsme se vypravily otestovat ty naše splašence na neofika do Lysé. Počasí moc nepřálo, zima jak.. a do toho občas i sněžilo :P První se běžel jumping- Bee vydržel odložení, ovšem odmítačka na skočce a následně na tunelu (!!), tak z toho bylo 10.místo/16. Druhý běh- agility- odložení opět v pořádku, zkouška zón na áčku i kladině se taky povedla. Akorát na kladině si Bee myslel, že je na houpačce a pořád brzdil, jak čekal zhoupnutí. Ale jinak běžel pěkně a dokonce z toho bylo 3. místo/16. Tak uvidíme, jak nám to půjde dál. Hlavně jsem ráda, že nikam neutekl a nečuchal, neokoukal Spikovy manýry. Fotky zejména od Barči tady a videjko z běhů zde.

 

19.1.2013 Intenzivka s Martinou Konečnou- Motol- Ráno -8 stupňů, ale i tak jsme vyrazili k Pandičkám do stanové haly si zaběhat. Ve skupině začátečníků jsme byli 4. V první sekvenci byla prapodivná houpačka, která se Beebovi ani mě nelíbila, seskakoval z ní a nechtěl na ní naběhnout. Po chvíli jsme jí překonali, ale byli jsme z toho oba tak rozhození, že Bee pak nechtěl ani na kladinu a byl mimo víc než obvykle. Dali jsme si procházku, aby jsme to rozchodili. Pak už se Bee "chytil" a vrátil se do normálu. Povrch v hale byl fajn, akorát je hala docela malá a tak jsou překážky blízko u sebe a tak jen co jsme se rozběhli, tak už jsme brzdili. Plus skočky měly minibočnice, takže při stahování Bee dost shazoval. Ale i tak to bylo určitě přínosné, vyzkoušeli jsme si nové prostředí a Martina byla moc milá. Videjko nám natočila Bára Bonninková- děkujeme!

 

11.1.2013 Dvojzkoušky Řitka- Spikův první letošní start jsme snad měli radši vynechat.. Nejenže byla zima jako prase, ale Spike asi neměl agináladu a tak to pak tak vypadalo. První zkouška- úplná katastrofa- jedno velké čuchání po trati, odmítačky na slalomu a vrcholem bylo vrácení se z tunelu ven, aby si tam něco počuchal. Málem mě omylo! Je teda fakt, že na tom místě čuchalo víc psů, ale to jako nezájem. V druhém běhu už se trochu vzpamatoval a i běžel, dokonce i náběh do slalomu jsme překonali, jenže osudovou pastí se nám stalo překonávání áčka, kdy po ním byl kolmo natažený látkáč a já tak musela hodně uskočit do strany, abych na látku nešlápla. V ten moment Spike z áčka seskočil, což jsem čekala už když jsem byla na prohlídce. Skončili jsme tedy DISkem. No tak to nebyl zrovna moc povedený start nové sezóny. Doufám, že to bylo jen dočasné zatmění za to, že jsem Spika vytrhla ze zimního spánku..

 

16.9.2012 Apple Cup + MR teriérů- Po dlouhééé době jsme se zase vydali na nějaké ty závody a rovnou na MR teriérů. Uf! S Evkou a Moulou jsme brzy ráno vyrazili směr Mladá Boleslav. Počasí nám naštěstí přálo, bylo krásně, sešla se naše teriéří parta, přijela se na nás podívat i Bára s Markem, takže moc prima den. První se běžel jumping- Spike běžel pěkně, v tempu, ale klasika našich závodů- odmítačka na slalomu. Další se běžela zkouška SA2- ta se nám nepovedla vůbec. Spike nejenže pokračoval v zásecích na slalomu, ale k tomu přidal i skočené zóny a už to jelo. No kromě slalomu ho teda čeká i náprava zón.. To bude! A poslední agility běh- ten skončil DISkem, opět nechyběla slalomová krize.. Nechápu, co proti tomu slalomu na závodech má, na tréninku mu to takové problémy nedělá. Ale tak to by zase byla nuda, běhat pořád bezchybně :-) Video ze závodů tady a výsledky tu. Fotky od nás zde, od Marka tady, od Julky tu. Děkujeme!

 

12.-18.8.2012 LVT Cvikov! Nejlepší agitábor pod sluncem, letos poprvé i s Beebou. Trochu jsem měla obavy, co tam bude mládě Bee předvádět, ale když jsem vytáhla těžkej kalibr = párek, tak se mohl přetrhnout a makal o 106 :-) S Beebou jsem měla jako hlavní cíl, pokusit se napojit dalších 6 tyček slalomu metodou 2x2. Jaké však bylo mé překvapení, když Bee přišel k celému slalomu a vyšvihl všech 12 tyček, jakoby to tak dělal od jakživa! Šikulín! Takže místo postupného napojování jsme se rovnou vrhli na celý slalom a zkoušeli ho zapojovat do sekvencí- videjko. Jako další jsme s Beebou zkoušeli sbíhané zóny na áčku. Tak to jaksi neprošlo, Bee skáče z áčka skoro od shora a tak jsme se rozhodly s Barčou pro zastavované, jistota je jistota :-) No a novým Beebovým a mým strašákem bude asi houpačka, tu Bee zkoušel poprvé a moc se mu teda nezdála..

A Spikoušek, ten mě moc potěšil, ani jednou neutekl na sousední parkury (s čímž jsme bojovali vloni), odolal přítomným háravkám (zázrak!) a moc se snažil i za ranní rosy, což on opravdu nemá rád. Stále bojujeme se zónou na kladině, prostě tam ne a ne zastavit, jak se víc rozběhneme, tak už letí. To bude ještě běh na delší trať. Jinak si Spike odběhl dvě zkoušky SA2, obě doběhl můj kratinožka ve standardním čase, ani jednou se nediskl a dokonce byl 2x první! Což se ovšem moc nepočítá, protože byl ve své kategorii buď sám nebo jen s jedním psem :-) Ale i tak mi udělal radost! Videjko ze zkoušek tady. A za co musím Spika pochválit je, že většinou běhal jen na hračku! Úspěch!

Kopa fotek z tábora tady, krásné fotky Spika a Beeby od Marka Beneše zde.

 

18.7.2012 Bee se učí slalom metodou 2x2 podle Susan Garrett- video.

 

16.6.2012 Buřt Cup- Česká Lípa- Ty nej závody, konečně jsme se dočkali. S kajoushovic jsme brzy ráno vyrazili na sever, to jsme si nemohli nechat ujít. Perfektní závody- organizace, zázemí, občerstvení, moře dárků pro každého, pěkné prostředí, co víc si přát. Jen teda to počasí- teplota 35 stupňů ve stínu, to už bylo trochu moc. Zvlášť na pana Spika. První byl jumping- dost zamotaná trať, Spike mi opět vypadl na konci slalomu (nechápu, na tréninku mu to nijak zvlášť problémy nedělá), což mě samozřejmě rozhodilo a už jsem pak nebyla schopná navázat plynule dál a neukočírovala Spika, ten skočil překážku ve špatném směru a DIS. Druhá se běžela zkouška SA2- trať se mi moc líbila, JENŽE.. Od prohlídky k běhu uplynula více než hodina a to je na mě, zejména v takovém vedru, nemožné to udržet v hlavě a tak jsem to samozřejmě zapomněla a najednou uprostřed běhu nevěděla kam dál, až to skončilo DISkem. Chudák Spike, má to se mnou těžký :-( Poslední byl jumping- to už teda byl Spike pečenej, dokonce už i spal!!!, což je u něj na závodech zcela nezvyklý jev, musela jsem ho budit. Myslela jsem, že ani nevyběhne, měl toho plný zuby. Ale překvapil, vyběhl, dokonce i slalom jsme zvládli, ale pak už mu nějak došly síly a koncentrace, čuchal, čučel okolo, chtěl prchnout (to jsem ho uřvala), ale z kladiny si to skokem přes zónu zamířil rovnou pryč, hezky do stínu. Sice se pak ještě za mnou teda vrátil, ale to už jsme to tam domotali úplně a posledním DISkem se vypotáceli pryč. Noo, nedivím se mu. Bylo opravdu vražedné vedro. Ale musím ho moooc pochválit, první dva běhy, kdybych to tak nekonila, tak běžel pěkně v tempu, nečuchal, nerozhlížel se, dával pozor, moc mě potěšil, hlavně mezi běhy neřval, což mě potěšilo snad nejvíc, hezky si seděl na mém křesílku a sledoval potichu dění. Zlatíčko! Za odměnu dostal buřta (co jiného na Buřt Cupu :-) a těsně před vypuknutím bouře jsme se vydali zpátky domů. Děkujeme Markovi za super a nej závody, Barče za "odborný dohled", Julce za fotky a russlí partě za společnost. Fotky tady a videjko zde.

 

8.5.2012 Kennel Cup- Skochovice- Po roce opět ve Skochovicích. Počasí nám vyšlo pěkně a tak jsem se docela těšila. První se běžel jumping- nevypadalo to zas tak složitě, ovšem od prohlídky k běhu uběhla nějaká ta chvíle a já krapet zapomněla trať.. Takže Spike až na jedno začuchání běžel pěkně, ale pak jsem zazmatkovala a navedla ho samozřejmě špatně, takže DIS. Druhá se běžela zkouška SA2- na první pohled mi rozlišovačka nepřišla složitá, ovšem málo jsem dotáhla vedení a Spike dal samozřejmě přednost tunelu před áčkem a pro jistotu dvakrát za sebou :-) takže opět DIS. Poslední se běžela štafeta dvojic, běželi jsme ve dvojici s Tomášem Ješke a jeho šeltičkou Eli. Spike měl odmítačku na svém neoblíbeném slalomu a Tomáš taky nějakou tu chybku a tak jsme skončili na pěkném 5. místě. Nejvíc jsem se děsila tradičních Spikových neřestí- čuchání, rozhlížení a nejlépe zdrhnutí pryč, ale kupodivu překvapil a až na malé začuchání a záseky u slalomu byl šikovný. Fotky z našich běhů žádné nemáme, zato máme výživné :-) videjko.

 

Duben 2012 Snažíme se pravidelně docházet na tréninky k Barče, alespoň jednou týdně. Už běhají oba kluci, Bee teda zatím na snížených skočkách a spíše tunely a sem tam kladina, ale je to kluk šikovný a jde mu to. Se Spikem bojujeme se zónama, ale nějaké pokroky jsou již patrné. Doufám, že se konečně podaří vyrobit domácí kladina a ta nám se zónami pomůže. Horší je to se skočkama, ke kterým Spike získal nějakou averzi a tak se buď skočkám zcela vyhýbá (oběhne ji) nebo začne před skočkou drobit krok, přibrzdí si a pak teprve skočí. Průběžná tréninková videjka jsou v sekci Videa.

 

10.2.2012 Dvojzkoušky Řitka- další zkoušky u rozhodčího Grygara. Ovšem tentokrát šly dvojky na řadu až od půl šesté, což tedy má normálně Spike skoro půlnoc, do toho neskutečný mráz. Aby toho nebylo málo, Spike se celou cestou na zkoušky prořval v kennelce, takže když jsme konečně dojeli na místo, tak usnul.. První běh ještě celkem ušel- kromě skočené zóny na houpačce (naše premiéra, nevím, jak na to zase přišel :-)), tak nechybělo nějaké to rozhlížení a čucháníčko. Ale doběhli jsme a to 3.VD. Pak nastala pauza a na řadu jsme šli po 19. hodině, takže Spike už měl půlnoc a venku bylo -10 stupňů (pomóóóc!!). Takže to podle toho taky vypadalo- slalom jsme šli snad na třikrát, pak ještě odmítačka na houpačce, takže to nemohlo skončit jinak než DISkem :-) Počkali jsme si na výkoňák a mazali domů, rozmrzáme ještě teď. V zimě nás už nikdo nikam nedostane! Záznam našich marných snah zde.

 

20.1.2012 Dvojzkoušky Řitka- po roce jsme zase vyrazili se Spikem do Řitky, tentokrát však POZOR- první start ve dvojkách! První běh- Spike běžel nezvykle rychle na jeho poměry, měla jsem radost, pak ovšem skočil zónu na kladině, chvíli se rozhlížel na áčku, ale i tak dobrý, takže jsme skončili 3.VD + nějaké trestné body za čas. Druhý běh- běžel stále pěkně, tak nějak jsme dali i zónu na kladině (zrovna jsme ve fázi přeučování sbíhané/skákané :-) na zastavovanou) i áčku, sice houpačka mu trochu dýl trvala, ale doběhli jsme bez chyby a skončili 3.V! Takže na první dvojkový běh mám velkou radost. Ale hlavně- Spikouš nikde nečuchal, neutekl mi z parkuru, slalom měl bez chybičky, takže velká pochvala! Videjko běhů zde.

 

27.11.2011 Agiadvent- Měchenice- domácí neoficiálky byly zakončením naší letošní závodní sezóny, sranda na konec. Spolu s naší russlí agipartou (Spike, Bee, Bruno, Buggie, Max, Arnold a Cargo :-) jsme si užili plno zábavy při našich bězích. Posuzovala naše Barča, tak jsme nemohli chybět. První byl jumping- ten se nám docela povedl, až teda na vynechanou poslední tyčku slalomu (klasika!), ale i tak z toho bylo 2. místo. Agility vypadalo taky slibně, Spike běžel (!), ale nesměla chybět jeho specialitka- úprk mimo parkur, takže DISk. Sice se hned vrátil a zbytek doběhl, ale to už je nám jaksi prd platné :-) O to větší bylo naše překvapení, když nás při vyhlašování vyhlásili na 2. místě! V domnění, že je to za jumping, jsme ceny převzali, ale pak jsme se dozvěděli, že to bylo za součet. Pořadatelům se jaksi vloudila chybička a náš DISk jim nějak unikl. Okradli jsme jiné soutěžící o právoplatné umístění :-( Když jsem se dozvěděla, k jakému faux pas došlo, alespoň jsem rozdala ostatním vyhrané psí mňamky a medaili předala Káje a Brunovi, kteří si jí zasloužili mnohem víc, jejich jumping byl úžasný! I přes tuto nepříjemnost byly závody super, počasí nejlepší jaké mohlo být, takže s russlíkáři vyrazíme zas. Naše fotky a video našeho běhu.

 

12.11.2011 Jahodová bowle- Kladno-  Spolu s Lupešovic a Kessynkovic jsme se vydali vyzkoušet vytápěnou halu na Kladně. Bohužel pro nás se na závodech sešla i pěkná sbírka háravek a to bylo v kombinaci s umělým kobercem něco pro Spika. První dva běhy skončili DISkem, protože Spike se nemohl vynačuchat na koberci a vůbec nevnímal, tak jsem ho sebrala a odnesla z parkuru. Poslední běh- jumping- nebyl o mnoho lepší, ale podařilo se mi ho uřvat, abysme aspoň ten jeden běh dokončili. S jednou chybou a jedním odmítnutím (rozuměj čuchání a rozhlížení) jsme se doplazili do konce. No to bylo. Chudáci moje nervy :-) Ne zrovna podařené zakončení naší agisezóny. To se mi teda na jaře do těch dvojek moc chít nebude.. Snad už brzy Spike přijde k rozumu, jinak bude mít s agi utrum :-)!!

 

25.9.2011 Apple Cup + MR teriérů 2011- Naše nejoblíbenější závody sezóny se nám moc nepovedly, zejména mou vinou (jak jinak že ano?). Počasí teda vyšlo jak nejlépe mohlo, bylo krásně a tak se ani náš páníček, který výjimečně jel s námi moc nevztekal :-)) Rozhočím byl pan Spolek a stavěl pěkné tratě. První jsme běželi jumping- Spike poněkud rozjívený, koukal všude okolo a neuřvala jsem ho a zaběhl mi do tunelu, kam neměl, takže DIS. Pak se běžela zkouška SA1- to by ještě ušlo, jenže po slalomu jsem byla tak překvapená, že ho Spike obstojně zvládl, že jsem zapomněla kam dál. Naštěstí publikum (a zejména kamarádka Maruška :-)) nám napovědělo, tak jsme pokračovali dál, kde ovšem Spike skočil svou oblíbenou zónu na kladině a bylo hotovo- 1 chyba. Ovšem překvapivě i tak jsme skončili na 3. místě / 16. Na závěr (už poměrně pozdě odpoledne) se běželo agility. Myslela jsem, že Spike po proštěkaném dni už ani nedojde na start, ale došel a kupodivu i celkem běžel, ovšem když došlo na rozlišovačku kladina/ houpačka, málo jsem mu ukázala a skončil na kladině místo na houpačce, takže DIS. No moje blbost. Každopádně se nám závody moc líbily, určitě příští rok pojedeme zas. A děkujeme Báře a Markovi za podporu a společnost! Fotky tady a video naší tragikomedie tu.

 

17.9.2011 Benefiční neoficiálky Česká Lípa- Tentokrát jsme se vydali podpořit dobrou věc a to na benefiční závody na podporu psího útulku. Startovné bylo min. 3 kg granulí pro pejsky. Rozhočí byla naše Bára Lerlová. My jsme běhali v kategorii pokročilí, která byla společná pro všechny týmy s VP. První jsme běželi jumping- Spike vynechal poslední tyčku slalomu, tak jsme to museli opravit, ale jinak ok. V agility jsme sice zvládli slalom, ale zase ta naše zakletá zóna na kladině! Takže opět chyba. Nicméně i přes tyto naše chyby jsme v jumpingu skončili na 4. místě a v agility dokonce na 1. místě! Sice se Spike zase šnečil a rozhlížel okolo, ale hlavně, že mi někam nezdrhnul :-)) Fotky tady, videjko tu  (děkujeme kajoushovic!) a výsledky tady.

 

31.7.-6.8. Agility tábor Cvikov- Náš první agility tábor nás opravdu nadchl. Celý týden jsme trénovali pod vedením úžasné a trpělivé Alice Glöcknerové. Střídavě se trénovalo na 4 parkurech a vyzkoušeli jsme všechny překážky i různé způsoby vedení. Vzhledem k tomu, že se Spikem trénujeme za běžného režimu max. 1x týdně, tak táborový režim (2x denně 1,5 hodiny, k tomu coursing, lítání se psama, atd.) byl zápřah nejen pro Spika, ale i pro mě. Ale myslím, že jsme to zvládli poměrně obstojně. V úterý a ve čtvrtek byly součástí tábora i oficiální zkoušky. V prvních zkouškách jsme zaběhli na "V" a skončili na 3. místě, ve druhých zkouškách jsme dopadli ještě lépe, opět na "V" a vyběhali jsme si dokonce 1. místo (video). Spike opravdu překvapil a udělal mi radost. Celkově běhal moc pěkně, sice už byl ke konci unavený, ale to se mu nedivím, já už taky sotva pletla nohama. Myslím, že nám tábor velmi prospěl, naučili jsme se spousta nového a vyzkoušeli nové věci. Příští rok pojedeme zas!! Fotky tu.

 

  

21.-22.5.2011 Czech Open 2011 ve Skochovicích- naše první dvoudenní závody nám daly pěkně zabrat. Ale jelikož zvědavost zvítězila nad soudností, vyrazili jsme tam. Z původního počtu přihlášených jedničkářů (utěšovala jsem se, že nejsem jediný blázen) nakonec nedorazil skoro nikdo, což mi moc nepřidalo. Tréma byla o to větší, že první běh, běžela S-ka, samozřejmě od jedniček a jako úplně první jsme byli samozřejmě my se Spikem! No jak to asi dopadlo? Zapomněla jsem trať a byla přesvědčená, že ta skočka na kterou Spike s jistotou běžel tam nemá být, uřvala jsem ho a pokračovala dál a tak samozřejmě DIS. No nic. Dál už se to vezlo, tu DIS za skočku skočenou ve špatném směru, tu za odmítačky na slalomu (Spike tam něco urputně čuchal a nemohl se zaboha od toho odtrhnout) a tak podobně, takže pěkná DISkotéka. Celkově jsme za celý víkend běželi 6 běhů- 3x agility a 3x jumping a doběhli jsme čistě (ale s trestnými body za čas- v tom vedru už se Spike spíše ploužil po parkuru) jen jeden běh a zbytek DIS. Tratě se mi moc líbily, nevypadaly tak těžce, ale hodně týmů skončilo stejně jako my diskem a to tam byla jedna "agicelebrita" vedle druhé :-). Ale tak zkušenost obrovská, jsem ráda, že jsme jeli, aspoň si Spike bude vážit poklidných jednodenních závodů :-) Fotky tady a výsledky tu.

 

 

 

 

14.5.2011 Superpes 2011- skoro již tradiční závody v Lysé nad Labem. Vyrazili jsme velmi brzy ráno (uf!) s Lupešovic a Kessynkovic zazávodit si. První se běžel jumping- docela zamotaná trať, ale kupodivu jsme to i celkem zvládli, až na slalom (jak jinak), kde jsme si nasbírali chybu a odmítnutí. Pak se běžela zkouška SA1- trať moc pěkná, Spike dal slalom i zónu na kladině(hurá!), ale odpustil si pro změnu zónu na áčku, takže chyba. Sice časově jsme byli mezi nejlepšími, ale chyba nás zase posunula dolů. No a na závěr se běželo agility, Spike už nad večerem v dobré náladě, tak nechtěl diváky ochudit o svou nej specialitu a během běhu si zaskočil mimo parkur podívat se, kdo se to tam venčí, takže DISk. Zatím předvedl tuhle svou specialitu v Lysé pokaždé, co jsme tu byli! Závody se nám moc líbily, přispěli jsme i na pejsky v útulku, rádi příště pojedeme zas. Fotky tady a výsledky tu.

 

 

 

8.5.2011 Kennel Cup 2011- Závody přednostně určené pro psy s PP nás neodradili a jelikož máme Měchenice za rohem, tak jsme s vořešidlem Spikem vyrazili taky. První byl jumping- skoro tunýlkiáda, ale Spike běžel pěkně, dokud jsme nedoběhli ke slalomu, kde jsme nezvládli náběh a slalom na několikrát opravovali. Následovala zkouška- taky pěkná trať, ovšem pro změnu jsme se motali na slalomu, takže zase nějaká ta chyba. Nechápu, slalom nám už docela šel. Ale jinak běžel Spike pěkně a docela i rychle. Chválím! A jelikož jsme byli na zkoušku SA1 jen 3 účastníci a všichni jsme doběhli bez DIS, tak jsme i my dostali medaili. Pak následovala štafeta, běželi jsme ve dvojici s Martinou a papillonkou Bonnie- my agility trať, holky jumpingovou (pro jistotu tu část se slalomem :-). Jenže Spike netrefil kladinu a pak skočil zónu a holky měly odmítnutí na tunelu, tak jsme skončily na 8. místě, což je náhodou pěkný :-). Závody vydařené, počasí ideál, ale hlavně, Spike celý den neproštěkal, ale sám si zalejzal a odpočíval v kennelce, tak to je pro mě úspěch největší! Fotky tu, video od Báry tady a výsledky tady.

 

 

 

 

9.4.2011 Dvojzkoušky Kyje- Tentokrát jsme vyrazili na zkoušky do Hloubětína. Alice Glöcknerová a Alen Marekovič postavili moc pěkné a běhavé tratě. První zkouška se nám až na tradiční skočenou zónu na kladině docela povedla. Spike běžel docela rychle, zvládl bez chyby slalom!!, dával pozor. Čas jsme měli super, ale bohužel kvůli té skočené zóně jsme spadli na 11.místo/26. Ale zkouška splněna na "výborně", takže jestli to dobře chápu, tak je to naše 3. zkouška na "V" a tudíž do roka a do dne musíme do dvojek?? Ještě to musím nastudovat. My a pravidla agility :-)) Druhá zkouška jako obvykle slabota- Spike už jako tradičně vyšťavený, nejen ze štěkání, ale tak celkově ze všeho dění okolo, tolik psů, neví, co dřív. Takže disk hned na druhé skočce, měl oběhnout okolo bočnice a skočil zpátky. Celkově se už moc nesoustředil a šnečil se. Hmm. Na tom budeme muset zapracovat, tohle by nešlo, že jakžtakž dáme první běh a ty další už nikdy. Fotky tu , výsledky tady a zde videjko.

 

 

 

1.4.2011 Arion Cup- při veletrhu For Pets v Letňanech probíhal 4-denní agility turnaj. Nám bohatě postačil jeden den. První běh- agility- Spike běžel pěkně, rychle, ale skočil zónu na kladině, čímž se připravil o medaili, měli jsme druhý nejlepší čas, ale chybička se vloudila. Spadli jsme tak na 6. místo/15. Pak Spikovi došlo, že je vlastně apríl a měl by nám to kapánek okořenit a tak při druhém běhu- zkouška SA1- běžel jakoby nic a uprostřed slalomu se vydal na výlet mimo parkur, takže DISk. Nicméně obecenstvo rozhodně pobavil. Mě už méně. Navíc, jak je mu zvykem, proštěkal celý den na ostatní soutěžící psy, nepomohlo ani zavírání do přepravky, řval i v ní. Ke konci dne už ani neštěkal, což mi bylo jasný, že už je totálně vyšťavenej, takže když jsme nastoupili k poslednímu běhu- jumping- tak se šinul jako šněk a nebyl ani schopný přeskočit skočku. No ukázalo se, že celodenní závody jsou pro nás záhul a Spike neumí odpočívat, to musíme potrénovat. Ale musím ho pochválit- poprvé (v běhu agility) dal celý slalom napoprvý a bez chyby, čímž mě velmi potěšil! Zde videjko od Lupešovic (děkujeme!).

 

11.3.2011 Agility zkoušky Řitka- třetí pokus, celkem úspěšný. První běh- opět obsahoval stůl, ale nedali jsme se zastrašit a zaběhli jsme čistě- huráá, takže druhá zkouška SA1 splněna!! Druhý běh taky vypadal slibně, než jsme doběhli ke slalomu- náběh ok, ale pak uprostřed Spike vypadl ven a něco tam chtěl čuchat, chtěla jsem ho navézt zpět a chybu opravit, ale pískl rozhodčí, že DISk :-( Zbytek jsme doběhli ok. Pak mi pan Grygar sdělil, že jsme opravili slalom od špatný tyčky. No nic, odteď budeme opravovat slalom celý a je to. Ale i tak jsem moc spokojená, Spike se lepší. A slalom budeme trénovat doma no.

 

25.2.2011 Agility zkoušky Řitka- naše druhé zkoušky se nám moc nevyvedly. První běh byl super, čistý, docela i rychlý, dobíháme do konce a slyším písknutí rozhodčího = DISK. Ještě jsme doběhli, ale nechápali jsme, kde byla chyba. Ani přihlížející netušili a všem to bylo záhadou. Zašli jsme se tedy zeptat za rozhodčím a zjistili jsme, že jsem při běhu přeskočila přes kladinu, místo abych jí oběhla a to se nesmí!! No mě vomeje! Kdybych si konečně přečetla pravidla, tak se to nemuselo stát. Ale co, chybama se člověk učí. Druhý běh byl slabší, Spike snad viděl slalom poprvý v životě, nedařil se mu náběh a vypadával, takže jsme nasbírali odmítnutí a chyby a skončili tak na 6. místě s "D". No nic, není každý den posvícení. Příště to snad bude lepší :-) Výsledky tady a videa.

 

 5.2.2011 Neoficiálky O velkou pandu- zajeli jsme vyzkoušet novou halu od pandiček. Sice se oteplilo, ale tím pádem roztál všechen sníh a všude nastalo bahno a břečka. Spike byl totálně promočený a zabahněný (a tudíž i zpruzený) ještě před prvním během. Hala je docela malá, běhalo se jen na části plochy, zbytek byl vyhrazen divákům, takže trať byla dost nahuštěná. Terén je z drcené gumy, ale docela klouže a nejeden závodník se natáhl. První běh- agility- katastrofa! Spike nesoustředěný, vběhl do špatného tunelu = DISK, pak se ještě zaběhl očuchat se psy těsně u překážek, ale zbytek doběhl ok. Druhý běh- jumping- byl mnohem lepší. Spike dával pozor, běžel rychle a čistě, zvládl i slalom! a tak si vyběhal 1. místo! Šikula. V součtech 5. místo. Výsledky tady a fotky tu.

 

 

21.1.2011 Zkoušky Řitka- náš první ofiko start!! V koňařské hale jsme dnes zaběhli první zkoušky. Nejdříve bylo potřeba Spika změřit, aby se rozhodlo o jeho velikostním zařazení. To se ukázalo být velkým problémem, protože Spike si na stolečku lehal a nechtěl se postavit (asi si myslel, že je na veterině :-) a tak nám pan rozhodčí (Antonín Grygar) pohrozil, že nebudeme moct bez změření startovat. Pak se to povedlo a díky výšce 27,5 cm byl Spike zařazen do kategorie SA. První běh se nám moc povedl- jen skočky, zónovky (hurá! Spike zvládl i zóny) a tunely- bez chyby a ve vynikajícím čase. To nám zajistilo 1. místo! Druhý běh už byl náročnější- přibyl slalom a houpačka. Spike běžel dobře, dobrý měl i náběh do slalomu. Když se blížil ke konci, tak jsem nesmyslně vyrazila vpřed a jelikož se Spike bál, abych mu neutekla, tak vyběhl za mnou a vynechal poslední slalomovou tyčku :-( Bohužel jsem si toho nevšimla, tak jsem chybu neopravila a pak už jen slyšela písknutí = DISK. No nic, moje chyba. Houpačku zvládl také skvěle, z čehož jsem měla radost, protože jí moc netrénujeme. Pak ještě Spike vynechal jednu skočku, ale to už bylo fuk. Ale napoprvé to bylo super, jsme spokojení. Při vyhlašování výsledků nás pan Grygar pochválil, že na první start dobrý :-) Za měsíc jdeme zas, tak uvidíme.

 

28.11.2010 Agiadvent v Měchenicích- poslední letošní venkovní závody proběhly na sněhu. I přes mrazivé teploty jsme vyrazili na domácí neofiko závody. Byli jsme na zkoušku zařazeni mezi závodníky, abysme si to vyzkoušeli, když chceme na jaře zkusit ofiko závody. První se běželo agility, kde Spike nejdřív skočil zónu na kladině a pak jsme měli odmítnutí a chybu na Spikově neoblíbeném slalomu. Uf! Trochu nezvyk takové přísné posuzování (rozhočí byla Bára Lerlová), ale musíme si začít zvykat. Pak byl jumping, kde jsme měli jednu chybu za netrefenou skočku. Celkově jsme skončili na 5. místě. Sice jsme měli nejlepší časy, ale taky nejvíc chyb :-) Tak budeme se muset začít víc snažit, teď už nám jen tak něco neprojde. Fotky tu a za Spika v tunelu děkujeme Daně a Happymu :-)

 

21.11.2010 Klubové neoficiálky v Dobřichovicích- Malinkaté závody u Verči a Lupeše se Spikovi zas tak moc nepovedly- během běhu agility si 2x odběhl mimo trať. Byla to má chyba, přijeli jsme pozdě, nebyl čas se trochu projít a okouknout to, rovnou jsme šli na trať a tak Spike opice zvědavá si to šel okounout sám- video, tak jsme získali DISK. Na druhý běh- hru už byl v klidu, tak jsme to zaběhli dobře- běželi páníčci s míčkem na lžičce a spolu se psem přes skokovky- a vyběhali jsme si 1. místo.

Fotky tady.

 

31.10.2010 7. Agispeciál v Měchenicích- domácí neofiko závody jsem běhala se 2 psy (dostala jsem na starost i Moulu), takže jsem se pěkně proběhla. Hned na začátku nás Bára (která dělala rozhodčí) přeřadila z nějakých záhadných důvodů :-) z pokročilých mezi závodníky, takže jsme běhali se samými profíky. První se běželo agility- docela zamotaný parkur samozřejmě s naším neoblíbeným slalomem. Spike byl krapet nesoustředěný a nevzpomínal si, co znamená "tunéél", takže se na začátku motal, ale pak se chytil a doběhli jsme dokonce i s čistým slalomem :-o. Pak byl jumping, taky se slalomem, to už bylo lepší, opět jsme zvládli i slalom. Následovala hra- tunýlkování- trať složená z tunelů, ta se nám povedla asi nejlíp. V součtu jsme skončili na 3. místě, což je docela úspěch, mezi profi běžci, takže jsem spokojená. Fotky ze závodů tady a výsledky tu.

 

25.9.2010 O pohár pandy: Pražské neofiko závody od "pandiček" se nám povedly. První byl jumping- čistý běh a nejrychlejší čas nám zajistil 1. místo! Pak se ale počasí pokazilo, a když došlo na agility, tak začalo pršet, pejsani nechtěli do tunelů, padali z áčka i kladiny, tak i my jsme dopadli hůř. Spike odmítl vběhnout do látkového tunelu, napodruhé se mu to povedlo a pak jsme ještě spletli díru tunelu, takže k tomu chyba. Skončili jsme na 5. místě. Na závěr byla hra-štafeta- moc povedené, ale diskli jsme se, takže to se nám moc nepovedlo. Ovšem v součtech jsme ve smallíkách skončili na super 3. místě, takže Spike si odnesl medaili i pohárek a další odměnky. Šikulka! Fotky tady a podrobné výsledky zde.

 

19.9.2010 Apple Cup + MR teriérů: Vypravili jsme se do Mladé Boleslavi na neofiko závody. Začalo se agility- trať moc pěkná, poměrně jednoduchá, ale i tak jsem si nezapamatovala předposlední překážku a bylo zaváhání, následné odmítnutí, ztráta času a trestné body. Jumping byl taky běhavý, ale Spike se mi začuchal na zemi (předtím se tam vyčůrala fenka :-o), takže ztráta času. Následovala hra- běh krátké trati s jablkem v puse, tudíž bez povelů, jen huhlání a sípání. To se nám kupodivu povedlo nejvíc, takže i v agility nejspíš platí Mlčeti zlato :-)) V součtu jsme se na MR teriérů překvapivě umístili na krásném  4. místě, s čímž jsem velmi spokojená. Počasí bylo super a prostředí krásné, takže příští rok pojedeme zas. Fotky zde, včetně fotek našich běhů od Dany a Happyho. Podrobné výsledky tu.

 

25.7.2010 Letní halové neoficiální agility závody v Praze- Libuši: Po více než měsíci netrénování jsme se vydali na halové neoficiálky. Hala malinká, tudíž i parkurky prťavé, ale pěkné. Ovšem než se Spike rozběhal, už tu byl konec. V agility "minul" látkáč a tak jsme nabrali jednu chybu, jumping bez chyby, ale pomalý. Takže nic moc, ale co bych chtěla, když netrénujeme :-( musíme začít trochu víc trénovat.

 

20.6.2010 6. Agispeciál Měchenice- Poslední "předprázdninová" agiakce proběhla opět v domácím prostředí. Sice bylo celou dobu pod mrakem (tudíž fotky nic moc), ale aspoň nebylo pejskům horko. Začalo se s agility, které se Spikovi moc povedlo. Sice vynechal zónu na kladině, takže jedna chyba, ale jinak dobrý. Pak následovala hra- "tunýlkování"- trať sestavená jen z tunelů. Páníčci si pěkně mákli. Uf! Ale pejsanům se to líbilo. Poté se běžel jumping a ten se Spikovi taky moc povedl. Byli jsme v kategorii S-pokročilí, společně se závodícím pejskem, takže konečné 2. místo nám udělalo obrovskou radost! Spike běhal moc hezky a docela rychle (na jeho poměry :-), dával pozor, takže spokojenost veliká. A máme první pohárek (snad ne i poslední :-)) Fotky zde.

 

23.5.2010 5. Agispeciál Měchenice- Takřka už tradiční "domácí" závody se moc povedly. Počasí senzační, nálada vynikající, opět bylo veselo. Pejsků nebylo moc, takže to rychle odsejpalo. Rozhodčím byla Bára Lerlová. V kategorii "S"- začátečníci jsme byli jediní účastníci (ostatní nedorazili), tak jsme se spojili s kategorií "S"-pokročilí, kde byl taky jen jeden pejsek. První se běželo agility. Spike běžel výborně, líp než na tréninku, až jsem byla překvapená. Sice vynechal jednu skočku, ale po opravě jsme jeli dál a bez chyby. Následovala hra, kde štafetu tradičně od pejsků přebírají páníčci a běží parkur. No pobavili jsme se. Páníček se nám posmíval, že Spikovi kazím čas, tak jsem ho tam nahlásila, že taky poběží a to ho smích přešel :-) Ale zaběhl lepší čas než panička, takže je teď na koni. Ale chválíme ho za účast. To se jen tak nevidí. Po hře následoval jumping, pěkně zapeklitá trať, měla jsem co dělat, abych si to zapamatovala, navíc začlo pálit sluníčko a Spikovi bylo horko. Běh už se nám tak nepovedl, nějaké odmítnutí u skočky a hlavně náš neoblíbený slalom nám dal pěkně zabrat. Ale doběhli jsme. V součtu jsme získali 2. místo, zcela zaslouženě. Spike mě moc moc potěšil, že už víc dává pozor, nezdrhá z parkuru, nečuchá po trati a jiné jeho oblíbené radovánky. Ivetě děkujeme za super závody a pěkné ceny. Těšíme se na příště! Fotky zde.

 

17.4.2010 Agility závody MiniMaxi Superpes v Lysé nad Labem (www.superpes.cz) Vydali jsme se opět do Lysé, tentokrát na neoficiálky. Byli jsme tam s Evkou a Kery a soutěžilo spousta dalších jacků. Opakoval se náš tradiční scénář- Spike při prvním běhu vyběhl z parkuru a šel se kamarádit s pejsky okolo! Vždyť jich tam bylo tolik, tak se musel jít podívat no. Ilustrační foto z nahánění Spika mimo parkur a následný odchyt divé zvěře aneb "Spikouši si ze mě děláš srandu??".

Alespoň jsme všechny pobavili. Škoda, že se neuděluje cena "Vtipálek dne", to bysme už měli pohárů a medailí.. Po odchytu trať doběhl bez chyby, ale díky jeho "zacházce" nám vypršel časový limit, takže první běh- agility- disk. Klasika. Než došlo na druhý běh- jumping, tak už měl psy okoukané a doběhli jsme až dokonce. Uf! Ovšem ani tento běh si Spike nemohl odpustit nějaké to svoje extempore a dělal, že v životě neviděl látkový tunel a za žádnou cenu (až na potřetí) do něj nechtěl vběhnout, takže jsme nasbírali trestné body za odmítnutí.

A poslední disciplína paralelní závod- to mi bylo jasný, že to bude něco pro Spika, běžet v klidu vedle nějakého jiného psa- to ani náhodou. A nezklamal. Ve dvojici měl bulteriérku a po dvou skočkách šup za ní se kamarádit. No jo no. Sranda musí být. Konečné pořadí netušíme, vyhlásili jen první 3 místa, což se nás (překvapivě :-)) netýkalo a zbytek nevíme, jen víme, že jsme kupodivu ani nebyli poslední (ze 17 účastníků v kategorii Small- začátečníci). Takže na příští závody ponaučení- se Spikem před startem obejít a očuchat všechny přítomné psy a teprve pak na parkur. Ale bylo to moc fajn, určitě nás to neodradilo a těšíme se na další závody. Fotky zde.

 

3.4.2010 Agility intenzivka v Lysé nad Labem (s Tomášem Ješke a Janou Frydrychovou)- skvěle strávený den se super instruktory, běhy se natáčely na video a pak jsme si to pouštěli a opět se ukázalo, jak to to těm pejsanům pěkně kazíme :-)

 

30.1.2010 Agility intenzivka v Nučicích (se Zdeňkem Spolkem a Bárou Banýrovou)- Na akci s námi jela i Evka s Kery, z čehož měl Spike obrovskou radost a nic jiného než honit se s Kery ho nezajímalo. Trubka jeden. Takže když na nás přišla řada, tak utíkal za Kery, hledal jí a nic jiného ho nezajímalo. Panička už tak nadšená nebyla, pořád jsem ho musela nahánět a vypadalo to, že jsme na agi poprvé v životě. Ani masíčko nezabíralo :-( Takže jsme nejdřív běhali na vodítku a když se pak Spike uklidnil a Kery byla schovaná, tak se dalo pracovat. Zase jsme si po delší době aspoň trochu zacvičili a já zjistila, že si na podobné akce budu muset na Spika pořídit nějakou kennelku nebo klec, protože když během čekání řádí se psy, tak je pak rozdováděný a nechce pracovat :-o, tak bude mít zaracha. Nejdřív práce a potom zábava. A basta!

 

16.1.2010 Dnešní 4. halové neoficiální závody ve Ville Ginetě (https://www.villagineta.cz/) v Masečíně se nám příliš nepovedly. Poslední agi trénink byl na podzim a to už je fakt dávno, takže to bylo znát. A tak jsme jeli spíš se pobavit a oprášit naše miniznalosti agility. Venku mrzlo, bohužel v hale taky a tak jsme se za chvíli pěkně klepali. První byla hra. Dokola postavené skočky, uprostřed kruhu áčko a tunel a navíc okolo rozházené balonky na rozptýlení. Úkolem bylo přeskočit 10 skoček za sebou za co nejkratší čas. Odmítnutí nebo shození skočky byla chyba a ta se opravila na áčku, druhá chyba v tunelu. Spike měl dvě odmítnutí, takže jsme si dali áčko i tunel :-) Ale alespoň jsme doběhli. Soutěžící měli často největší problém spočítat, kolik už odskákali překážek a tak někteří byli disklí, protože odskákali jen 9 nebo až moc- 11 skoček. Spike skončil na 11.místě ze 16 small psů (z 55 psů celkem). To by šlo, hlavně že jsme nebyli hned disklí. Ale pak jsme čekali hodinu a půl na další disciplínu, což bylo na nás teplomily v tom mrazu dlouho :-( Bohužel nebylo možné dát psy nikam do tepla, leda na slámu, ale v mrazu a tak jsme čekali a mrzli se Spikem spolu. Naštěstí na závody přijela i Verča s Lupeškem a tak jsme mohly pejsany dát na chvíli k ní do auta a zatopit jim. Díky Verčo! Ale stejně byl pak Spike venku hned zase zmrzlý. Když na nás přišla řada s agility, tak start přes skočky ušel, ale pak se Spikovi zalíbila paní rozhodčí, šel jí pozdravit :-) blbounek malej a pak odmítal vběhnout do tunelu, tak jsme byli disklí (3 odmítnutí). No nic. Ovšem nutno dodat, že ze 16 small psů to bez diskvalifikace doběhli jen 3 psi!! Nějaká začarovaná trať. Pak následovalo opět dlouhé čekání v mrazu, Spika už to vůbec nebavilo, chtěl si hrát s pejsanama, byla mu zima (mě ještě víc) a tak když jsme po další hodině a půl přišli na jumping, tak stáhl ocas a odběhl z trati za svou oblíbenou fenkou, za což jsme byli samozřejmě opět disklí. Takže závody nepříliš úspěšné, ale ono mě to tak moc nepřekvapilo vzhledem k dlouhé pauze od tréninků a hrozné zimě. Ale snaha byla a poučení pro příště: Na závody jen v teplém ročním období nebo s vyhřátým autem!

Dokonce máme díky Ivetě Dobiášové (Děkujeme!) i jedno videjko našeho "povedeného" běhu. Koukám, že u skoček nadskakuju místo Spika :-)

 

2.12.09 Ještě pár fotek z agiadventu od pana Šimečka. Děkujeme! Spike přistižen při odmítnutí kruhu. Vedle jak ta jedle :-)

 

 

29.11.09 Na zakončení agisezóny v Měchenicích proběhly neoficiální závody Agiadvent. Byly 3 disciplíny: 1. agility, 2. hra (velká legrace-páníčci běhají bez pejsanů), 3. jumping. Smolařem závodů byla chudák Evka s Kery. Hned první běh měly takřka bez chybičky (1. místo bylo jisté), ale pak jim rozhodčí oznámil, že se nestihly spustit stopky a tak musely běžet znovu!! Druhý běh se jim už tak nevydařil a propadly se tak až na 5. místo. Škoda :-( Kamarád Cipísek získal krásné 3. místo. Celkově to záhadně vyšlo, že Spike získal 1. místo v kategorii XS (ze 6 psů- 4 JRT, papillon a shi-tzu). Jeho první medaile :-) Závody jsme si moc užili a těšíme se na jaro, až se zase začne agilitit. Fotky zde.

  

21.10.09- jelikož trénujeme agi jen jednou týdně, zaimprovizovali jsme a v rámci nácviku slalomu jsem "vyrobila" domácí slalom a nakonec i "miniparkur" s jednou skočkou :-) no zatím žádné velké pokroky, tak musíme trénovat dál

28.9.2009- zúčastnili jsme se neoficiálních minizávodů Svatováclavský agispeciál a Spike vyhrál 1.místo v kategorii small v začátečnících. Šikulka! Fotky od pana Šimečka.