Rok 2011

30.12.2011 Už to vypadalo nadějně, že se Bee dočká svého prvního sněhu- ráno chumelilo, ale hned to zase tálo. I tak se mi podařilo ulovit pár "skorosněhových" fotek. Spike tedy jeho nadšení nesdílel, protože musel do následné břečky a bahna na procházku a to on vskutku nesnáší! Dále kluci na střídačku bojují s megakostí, kterou jim páníček nadělil k Vánocům. Fotky ze skorosněhu, s bojem s megakostí, nějaké to domácí válení a nové obojky tu.

 

24.12.2011 Štědrý den se vyvedl. Dopoledne jsme vyrazili na "návštěvní okruh" popřát příbuzenstvu, kluci se proběhli s Bonnie a pak pozdravili další rodinné příslušníky na druhé návštěvě a odpoledne už jsme byli doma a chystali na večer. Nebyli o nic ochuzeni, taky měli kapříka a zeleninový salát :-) Po stromečkem na ně čekalo spousta dárků, oba pilně rozbalovali a kontrolovali, jestli ten druhý náhodou nemá něco lepšího. Pěkně je to zmohlo, nás ostatně taky, tak jsme pak všichni koukali na pohádku a užívali si sváteční pohodu. Pár fotek zde.

 

18.12.2011 Dali jsme si srazík s Beebulovým bráškou Artíkem a ten s sebou vzal i svého nej kamaráda jacka Borgíska. Takže se sešla už docela pěkná russlí smečka :-) Artík sice trochu povyrostl, ale Beebu vskutku nedohnal, má drobek jen 5,5 kg a Bee skoro 8 kg!! Pěkně se všichni proběhli a prohnali potkané psy, hlavně thajka Agáta od nich dostala pěkně zabrat. Fotky tady.

 

14.12.2011 O víkendu byla u nás malá oslava (panička měla narozeniny:-) a tak byla i malá rodinná procházka. Pár fotek tu. Jinak už začínám dávat dohromady seznam akcí na příští rok- zde.

 

7.12.2011 Dnes má nohatej "polovýročí"- je mu 6 měsíců!! Máme přezubeno, váha už se mu snad zastavila (necelých 8 kg) a konečně ustalo věčné kousání do páníčků. Je to velkej šikula, rád a rychle se učí (viz. videjka s trikama), velkej tulínek (pořád je na někoho nalepený :-), nic neřeší a je pořád veselý. Se Spikem jsou super dvojka. Jak vyrostli Beebovi sourozenci se můžete podívat na stránkách jeho rodné CHS. Bee dostal ke svému "výročí" dáreček- solo prochajdu s paničkou. Skoro celý den propršelo a bylo hnusně a když nastal čas na prochajdu, tak Spike odmítl do toho mokra vystrčit čumák ze dveří, otočil se a schoval se do domu (co kdyby se rozpustil, že ano :-). A jelikož Beebovi déšť ani mokro nevadí a už byl nastartovaný u branky, nechali jsme Spika doma (tomu se moc ulevilo, že ven nemusí a zalomil to u kamen) a vyrazili jsme na krátkou prochajdu ven. Pár fotek z jejich dnešního lenošení a foto oslavence tady.

 

5.12.2011 Další "cvičební video" a pár fotek z prochajdy. Tak to dopadá, když je panička nemocná a nechce se jí nic dělat :-))

 

30.11.2011 Máme půjčené natáčedlo, takže jsme za pomoci páníčka natočili další "psí home video"- Spike a Bee a jejich triky aneb jak zabavit psí hlavičky :-) Plus další domácí pózovací fotky na sluníčku za oknem.

 

28.11.2011 Včera jsme se zúčastnili se Spikem Agiadventu neboli místních agi neoficiálek. Sešla se tam naše russlí agiparta, tak byla sranda. Spike opět perlil- jeden běh dobrý, druhý běh jeho specialita- úprk mimo parkur (video). Více o závodech tady a fotky tu. Dnes jsem natočila jedno home videjko- Bee magor :-) a odpo vzala ven foťák, když tak krásně svítilo sluníčko- foto.

 

19.11.2011 Spolu s kajoushovic jsme se vydali na agitrénink. Pěkně jsme si u Báry zatrénovali, dokonce i Bee už se snaží :-), díky kajoushovic máme z tréninku i video s naším snažením a díky Markovi i super fotky. Moc všem děkujeme!

 

17.11.2011 Včera se s námi přijela rozloučit Moulíta, panička jede na pár dní do zahraničí, tak se neuvidíme. Vyrazili jsme na prochajdu na slibovanou vyhlídku, ovšem nějak se to Evce nepodařilo najít (stane se, byla tam jen 6x :-)) a tak jsme jen pochodili po lese a zmrzlí to zabalili. Zmrzlé foto. A dnes ve svátek jsem vytáhla Beebu na agitrénink, Spike měl pozávodní volno. Pěkně jdou Beečkovi tunýlky! Na tréninku nás vyzvedl páníček a vyrazili jsme do Protivína k Cipískovic podívat se na nové vzácné přírůstky v jejich krokodýlí zoo. I prochajdu jsme stihli (foto tu) a byla i dramatická chvilka, kdy se Bee lekl a otočil se a utekl do silnice a prostředkem silnice mezi auty pelášil pryč. Naštěstí vše dobře dopadlo, nikomu se nic nestalo. Uf!

 

12.11.2011 Na závěr letošní agisezóny jsme se se Spikem vydali do Kladna na Jahodovou bowli. Moc dobrý nápad to tedy nebyl. Pěkná DISkotéka. Více o Spikových extempore zde.

 

9.11.2011 Tak předevčírem bylo Beebovi 5 měsíců! Vesele pokračuje v přezubování (názorné videjko zde), sem tam si proběhne tunýlek na agility, když se Spikem trénujeme (opět videjko) a pořád přibírá na váze a možná i roste. To radši neověřujeme :-)) K "výročí" dostal očkování proti tetanu, Spike taky, aby mu to nebylo líto a tak teď mají klidový režim. Pár fotek z obýváku tu.

 

5.-6.11.2011 Svou návštěvou nás poctila Cipískovic smečka a strávili jsme bezva víkend u nás. Společně jsme výletili a hráli Ubongo (nej hra!) nebo koukali na filmy. Pejsani se dosyta vyřádili a pak pěkně odpadli. Děkujeme za návštěvu! Fotky z víkendu tu.

 

28.10.2011 Včera do Prahy přijela vzácná návštěva- Beebulova maminka Aimy a sestřička Abigail a tak se konal rodinný sraz. Na prochajdu po Petříně přišel i Beeby bráška Artík, sestřička Anitka, babička Brandy a nechyběl ani pan Spike, to už byla pěkná smečka. Bee je se značnou převahou nejnohatější a největší ze všech sourozenců, už dorostl (možná i přerostl) maminku Aimy. Snahy o společné hromadné foto byly zcela marné. Udržet v klidu tolik blech bylo zhola nemožné. Foto z velkého rodinného srazu tady.

A dnes za námi domů přijela na návštěvu Aimy s Abigail, podívat se na naší "zoo" a pak jsme šli na prochajdu u nás. Moc děkujeme za návštěvu a těšíme se na příští setkání!! Fotky tu.

 

26.10.2011 Přidáno videjko jak Beebula "agilití" :-))) zde.

 

23.10.2011 Začaly mi školní povinnosti, tak mám trochu nabito, ale to neznamená, že se psiska nudí. Minulý víkend jsme i s mamkou vyrazili na krásný výlet do Voznice. V pondělí nás navštívila Moulička z čehož byl Spike nesmírně nadšený, protože Moula dohárávala a moc mu voněla, div, že ho z toho nekleplo. Ale prochajdu jsme dali a všichni to přežili, i když jsem myslela, že Spika zabiju. Procházkové foto zde. Ve čtvrtek jsme se konečně dostali na agi a trochu si zaběhali s kamarády russlíky, i to je zdokumentováno. No a na závěr týdne se Spike překonal a přestože nesnáší, když do něj ve spánku někdo šťouchá, vlezl si společně s Beebou do pelíšku, kde se nejdřív tahali o kostičku a pak společně usnuli!! Valila jsem oči a jelikož fotím každou blbost, tak je zaznamenáno i toto- vzácný úkaz.

 

14.10.2011 Poslední dobou je to s počasím jako na houpačce, samozřejmě prší vždycky když máme mít agitrénink :-( Tak aspoň procházkujeme o 106 a užíváme si poslední ujdoucí dny a sluníčko. Včera v Praze jsme po dlouhé době viděli Caramelku, kterou jsme měli před časem na hlídání a vlastně díky tomu jsme se rozhodli pořídit Spikovi parťáka. Ta tedy neskutečně vyrostla- foto. Dnes při stříhání drápků jsem nechtěně stříhla Beebu do krve (to bylo krve jako z vola!) a to ve Spikovi probudilo pečovatelské city a celé dopoledne Beebu olizoval :-)) Foto z láskyplného dopoledne zde. Ovšem ani toto neštěstí Beebulovi nezabránilo, aby odpoledne na poli nevyhrabal a následně rychle nesežral myš (fůůůj!!!).

 

7.10.2011 A máme tu další výročí- Beebulovi jsou dnes 4 měsíce. Letí to šíleně a stejně tak rychle i Bee roste. Už váží přes 6 kilo (jen pro srovnání- jeho sourozenci váží jen přes 4 kila!!!) a konečně přezubuje. Na to jsme čekali jako na smilování. Myslím, že i Spike si oddechne, až Bee přijde o jehličky. Trénujeme přivolání, umí sedni, lehni, fuj!, tunel :-) a začali jsme trénovat s clickerem. Bee je moc šikovný a rychle věci chápe. Na prochajdě jsme dnes potkali kamaráda berňáčka Gadíka, tak ho Bee pěkně potrápil. Dnešní fotky zde.

 

28.9.2011 Včera jsme výletili se Spikovou nej kámoškou Mouličkou (foto zde) a dnes s námi vyrazil dokonce i páníček (to se muselo zdokumentovat- tu).

 

 

25.9.2011 Po roce jsme se zase vypravili naše nejoblíbenější závody sezóny- Apple Cup + MR teriérů. Nijak extra se nám nedařilo- 2x DIS (vždy mou vinou a neschopností vést pořádně) a jednou 3. místo za zkoušku SA1 (přičemž tam jsem pro změnu zapomněla trať). Byl s námi i Bee (toho to bavilo) i páníček (toho už tolik ne:-)). Ale bylo krásně, bylo tam spousta známých a tak jsme si to pěkně užili a těšíme se zase na příští rok. Fotky tady a povídání tu.

 

22.9.2011 Opět jsme se sešli s Beebulovým bráškou Artíkem- velikostní rozdíl je neuvěřitelný!! Bee asi bude první PRT na světě, který bude běhat v kategorii L :-))) Fotky ze setkání tu a pár pózovacích toho našeho obříka zde.

20.9.2011 Doplněno povídání, fotky a videjko k benefičkám v České Lípě- tu.

 

18.9.2011 Dnes jsme se v Praze sešli s Beebulovými sourozenci Artíkem a Anitkou. Prťata řádila jako čerti. A Bee je stále (a nejspíš už navždy :-)) největší. Bráška i sestřička jsou skoro poloviční. Holt skončíme v M-kách, přinejhorším L-kách :-)) Fotky ze srazíku tu.

 

17.9.2011 Spolu s Bruníkovic jsme se vydali do České Lípy na neoficiální benefiční agility závody na pomoc psímu útulku. Bee jako pozorovatel, Spike jako závodník. Běhali jsme v kategorii pokročilí, která byla společná pro všechny závodníky s výkonostním průkazem a v jumpingu jsme vyběhali 4. místo a v agility dokonce 1. místo!! Spike byl šikulka!! Potkali jsme tam i Beebuly strejdu Archieho. Fotky tady a časem bude možná i videjko.

 

10.9.2011 Naše první psí home video tu :-)))

 

8.9.2011 Dnes jsme měli "mini rodinný srazík"- Bee se sešel se svým menším (o kilo!) bráškou Artíkem. Artík byl dnes poprvé venku a náramně si to s bráchou užíval. Honili se po parku jako diví, dobrodruh Artík zahučel celý do kašny (možná i dobrovolně :-) a na závěr kluci "lovili" chudáka miniprasátko Gábinku. Fotky zde.

 

7.9.2011 Dnes jsou Beebulovi 3 měsíce, toto letí. K výročí dostane poslední očkování do série :-) Zároveň je to měsíc, co je u nás doma. Za tu dobu se pěkně vytáhl, zhnědla mu hlava a omotal si Spika (i nás) okolo prstu. Je to neuvěřitelný torpédo a drak, kouše do všeho (hlavně do nás a chudáka Spika, už aby se přezubil) a je k nezastavení. V lese je jako doma, procházky zbožňuje. Baví ho míček, klacíky, frisbee, přetahování, prostě všechno. Nejradši ale skáče po Spikovi nebo se s ním o něco přetahuje. Ještě že má Spike svatou trpělivost, já už bych ho dávno zakousla :-) Barfuje jako zběsilý, zatím jsme nenarazili na nic, co by mu nejelo. Taky váží o kilo víc než jeho zbývající sourozenci a to 4,5 kg. No obřík :-) Umí sedni a lehni, pilujeme přivolání, to zatím stačí. Aktuální fotky tady. Na poslední chvíli jsme se se Spikem přihlásili na neoficiální benefiční závody agility v České Lípě na příští sobotu, když je to pro dobrou věc :-)

 

1.9.2011 Přidáno povídání o Beebulově barfování tady.

 

30.8.2011 Konečně je příjemně a dá se chodit i na delší prochajdy, tak si to kluci užívají. Beebulovi je dnes 12 týdnů, docela se nám už vytáhl a hlavička mu hnědne. Fotky z dnešní prochajdy u nás zde.

 

26.8.2011 Vedra nepolevují, ale od zítřka už se má ochladit, tak jsme odpoledne vyrazili na poslední koupačku k vodě. Dokonce už bylo tak vedro, že i Spike vlezl sám do vody. Bee se čachtá rád, bude z něho asi pěkný vodomil. Fotky z koupačky tu a z řádění z domova tady.

 

22.8.2011 Velká vedra nás vyhnala k vodě a tak si s hafanama užíváme plavání. Spike tedy moc ne, ten není velký vodomil a jen se čachtá u břehu, zato Bee, ten se pouští i dál a pěkně si plave. Plaváníčko tu.

 

20.8.2011 Vyrazila jsem na klubovou výstavu PJRT na Konopiště na kukandu a potkala jsem tam Beeho strýčka Archieho :-)) Fotky z výstavy tady.

 

19.8.2011 Navštívili jsme zase po roce Cipískovic smečku v Protivíně. Byli jsme na prochajdách u řeky i v lese, vše jsme zakončili posezením v restauraci a hodováním. Bylo to senzační! Fotky z výletu + pár fotek z prochajdy od nás tady.

 

17.8.2011 I s páníčkem jsme vyrazili na prochajdu k potoku- fotky tu.

 

15.8.2011 Strávili jsme hezké skorodva dny ve Bzí u Bonnie a její rodiny. Bee měl velký výlet, celý den všichni tři lítali venku, chodili jsme na houby a Bee se pěkně socializoval mezi dětma. Se Spikem už jsou jedna tlapka :-)) a každou chvilku spolu řádí. Fotky ze Bzí tady.

 

Smutná zpráva- při technických úpravách našich stránek došlo nechtěně ke smazání veškerých "Novinek" za leden až srpen 2011 a nejde to zpět. Moc nás to mrzí, alespoň nám jako vzpomínky na letošní události zůstaly fotky na rajčeti. Škoda :-(((