Rok 2012

29.12.2012 Do Prahy se na štěňátka přijela podívat i Beeby maminka Aimy (Amelie London's Brandy) a tak se uskutečnilo rodinné 3-generační setkání: babička (Brandy), dcera a vnuk :-) Společně jsme vyrazili na Petřín, šel i Spike, ale ten se do divočin s dlouhonohýma nezapojoval a udržoval si své poklidné čuchací tempo. Děkujeme za setkání a dárečky! Foto zde.

 

24.12.2012 Štědrý den! Kluci dostali kopu dárečků (některé hned padly za vlast díky panu Beebovi..), i kapra si dali. Nejvíc se jim oboum líbilo vybalování dárků, takže příští rok dostanou k Vánocům jen balicí papír :-) Foto z Vánoc tu.

 

18.12.2012 Kromě vánočního shonu se snažím i pravidelně navštěvovat PRTí nadílku v CHS London's Brandy u Beebovy babičky. Už jsou to malá dráčata a jsou jim 4 týdny (to to letí!). Z myšátek jsou pidipsi :-) Foto z návštěvy v jejich 2. týdnu a 4. týdnu, kdy se připojila i Evka a Dejna.

 

10.12.2012 No a konečně dorazil pořádný sníh. U Spika se to nesetkalo z nadšením, u Beeby naopak se záchvaty šíleného dovádění ve sněhu. Bee lítá ve sněhu o 106 a Spike se zahrabal hluboko do peřin a vyleze prý až na jaře. Na první sníh jsem vzala ven foťák- foto zde. A pak o pár dní později vysvitlo i sluníčko, tak to opět vznikly další fotky.

 

8.12.2012 Kluci měli další dámskou návštěvu a to holky Babsinkovic. Přijely za náma na "sníh" a na čajíček. Foto tu.

 

7.12.2012 Za klukama na prochajdu přijela nová kamarádka russellice Feebe, zatím jí je tedy jen pár týdnů, ale i tak dokázala u Spika vyvolat panickou hrůzu (asi se bál, že s námi to prtě zase zůstane). U Beeby jsem se spíš bála já, aby si malou nespletl se svými oblíbenými myškami.. Naštěstí vše dobře dopadlo, Feebe přežila a Spike si oddechl, že s námi domů nešla. Až bude holka větší, ještě se kluci o ní poperou :-) Foto zde.

 

5.12.2012 Sníh je tu, teda spíš jen takový poprašek a tak se kluci (hlavně teda Bee) vydali na myšobraní, aby doplnili zásoby na zimu :-) Foto z lovu tady.

 

26.11.2012 Byl ohlášen poslední slunný den, tak to jsme museli využít a společně s Dejnou a holkama jsme si dali Posázavskou stezku. Bylo krásně! Dokumentace tu.

 

24.11.2012 Honza byl doma a šel s námi i na prochajdu, k tomu svítilo super podzimní sluníčko, tak to nešlo nevzít foťák- podzimní fotky zde.

 

20.11.2012 Dnes brzy ráno se v chovatelské stanicic London's Brandy narodilo 6 PRTích štěňátek!! Maminkou je Brandy Bredie's neboli Beebova babička :-) Mají 2 fenky a 4 pejsky. Moc gratulujeme! Můžeme vřele doporučit, jsou opravdu povedení. Veškeré info o štěňátkách zde https://www.londonsbrandy.cz/ a pár fotek z naší první návštěvy t ady .

 

18.11.2012 Tajně jsem doufala, že výšlap na Sněžku kluky trochu unaví, ale povedlo se to jen na půl. Na Spika to zabralo na 100%, prospal celou neděli pod peřinou. Ovšem pan Bee si schrupnul a už od rána koukal, kam razíme dnes. Tak jsem s přijala pozvání na agitrénink od Lukáše Palma a s Babsinkovic holkama se k němu vydala na trénink. Díky Dejně za natočení videjka.

 

17.11.2012 Ne že by se u nás tak dlouho nic nedělo, jen jsem se nemohla donutit k aktualizaci. Na přelomu října a listopadu jsme si s páníčkem odjeli na 14 dní na svatební cestu a tak měli kluci anarchii, kdy je ochotně hlídala Honzova maminka. Má tedy můj obdiv za odvahu a nesmírnou pochvalu, za to jak je zvládla. No a jelikož jsem měla trochu výčitky, že jsem tady kluky nechala, pokusila jsem se jim to alespoň trochu vynahradit pořádným výletem a to rovnou na naši nejvyšší horu- Sněžku. Spolu s Babsinkovic a Moulovic jsme se ráno vypravili do Pece pod Sněžkou a odtud zdolali tento vrchol. Dole zima, mlha, hrůza, ale nahoře nádherný pohled na "pokličku" pod námi. Stálo to za to!! Parádní výlet. Fotky tady.

 

12.10.2012 A další prochajda s Babsinkovic holkama, tentokrát v deštíku. Holt podzim je tu! Pár umáčených fotek tady.

 

5.-7.10.2012 Zanechala jsem doma psy i manžela :-) a vyrazila do Liberce na jedinečnou událost- MS v agility!! Něco tak úžasnýho jsem ještě nezažila, bylo to prostě perfektní, nedá se to ani popsat. Senzační atmosféra, český fanouškovský kotel, seznamování se zahraničními účastníky plus následné výměny triček, tanečky o přestavbách parkurů, potkávání se se světovými agicelebritami, no prostě nej nej a budu z toho žít ještě hodně dlouho! Ale hlavně, českým závodním se dařilo skvěle, posbírali medaile, všude kde se dalo (celkem 7 medailí – 3 zlaté (L tým agility, M tým agility, M tým součet), 3 stříbrné (M tým jumping, S tým součet, Petra Hamšíková součet) a 1 bronzovou (S tým agility). Neskutečné, moc gratuluju! Celá akce mě tak nakopla, že se teď těším na tréninky ještě víc než předtím :-) No škoda, že už to skončilo, kdoví kdy se ještě na nějaké MS podívám :-( A jelikož jsem se rozhodla netahat foťák (profíků fotografů tam bylo spousta a já bych stejně z té dálky nic nevyfotila), půjčila jsem si od mamky takové fotoprdítko, tak pár patlafotek jen pro ilustraci zde. Za fotky se mnou děkuji Marku Benešovi!

 

3.10.2012 Houby zlákaly i Evku s Moulou a tak za náma přijely a vyrazily jsme na lov. Sice jsme moc hřibů nenašli, ale zato bedel jsme měli plný koš! Teda snad to byly bedly.. :-) Na závěr ještě holky modelky zapózovaly. Tradičně nechybí ilustrační foto.

 

2.10.2012 Podzim je tu, ale žádné chmury se nekonají. Počasí je stále ujdoucí a tak chodíme na prochajdy- u nás po okolí (foto) nebo vyrážíme s kamarády na houby- foto. Taky ještě zvládáme agitréninky, ale kdoví, jak dlouho ještě, přeci jen ta tma už začíná dost brzy :-( Pro zvednutí nálady další šílené videjko se šíleným Beebou na agitréninku :-)

 

28.9.2012 A kdo to ještě neví, tak nadšenci a milovníci russell teriérů založili sdružení Russell Rescue, které má za cíl pomáhat těmto nej psům, kteří se dostali do problémů. Ne každý russell teriér má to štěstí a válí se spokojený s páníčky na gauči nebo chodí na výlety :-( Smutný osud, ale se šťastným koncem prožila i kluků kamarádka Moula, která díky sdružení našla novou super paničku. Pomoci můžete i vy!

 

24.9.2012 Přišel nám balík se psíma blbůstkama a tak se chlapci ochotně chopili vybalování, asi jim seženu brigádu na poště :-)... video

 

16.9.2012 Po delší době zase agizávody se Spikem- náš oblíbený Apple Cup + MR teriérů. Sice jsme nic nevyhráli, ale i tak jsem se Spikem spokojená, hezky se snažil a běhal celý den, až tedy na slalomové záseky.. Bylo to moc fajn, jako zatím vždycky, sešla se russellí parta a kopa známých, takže prima den. Fotky od nás tady, fotky od Marka zde, od Julky tu. Moc děkuju za fotky Spika! A ještě videjko z našeho snažení. Delší povídání v Agility.

 

15.9.2012 Jelikož má Spike zítra závody, tak jsem na trénink vzala jen Beebu. Splašenec lítá jako blázen, je velmi těžké ho uřídit. A co teprve když má "svůj den" a jen lítá jak se mu zachce a na slalom kouká, jako když to vidí poprvé.. Musím mít nervy ze železa! Velmi rád předvádí svou specialitu-prolejzání skrz bočnice a zakusuje se do mě po každé překážce.. Ale má i světlé chvilky, to ho pak musím pochválit. Tradičně pěkné fotky od Marka z tréninku tady a jedno videjko Beeby z poslední doby zde.

 

14.9.2012 Tak to máme za sebou- týden jsme měli na hlídání Moulu. Bee byl nadšený, že má koho pronásledovat a kousat, Spike byl rád, že se Beebova pozornost přesunula na někoho jiného a má chvíli klid. Ale i Moule se u nás líbilo, hlavně opalovačka na terase a koupání v jezírku. Všichni jsme to přežili bez úhony! Nějaké to foto z Mouliného pobytu u nás tady.

 

11.9.2012 Dle hlášení meteorologů byl dnes poslední hezký a teplý den letošního roku (to jsou teda vyhlídky..), tak jsme nemohli zůstat doma a přijali jsme pozvání Dejny a holek na prochajdu do Prokopského údolí. A jelikož jsem tam docela dost dlouho nebyla, tak jsem i byla zvědavá, jak to tam po letech vypadá, sbalila jsem psiska (stále máme i Moulu) a vyrazili jsme na Barrandov. Sice byl Prokopák přeplněný šílenými cyklisty, že jsme se místy radši ani neodvažovaly pustit psy z vodítek, ale i tak to bylo fajn a psiska si i zaplavala v nádrži. Děkujeme za prochajdu! Pár fotek tu.

 

8.9.2012 Jeden z posledních teplých dnů jsme s mamkou využily k pořádnému výletu a vydaly se na naše oblíbené Svatojánské proudy. Překvapením bylo, že část trasy byla zavřená a tak se to muselo "trochu" obcházet a ve výsledku měla celá trasa skoro 20km.. Ale všichni jsme to zvládli, i mamka, i Moula, kterou jsme měli na hlídání. Sice ke konci obě koukaly poněkud vražedně, ale došli jsme! Rozhodně to stálo za to, krásné přírodní scenerie a obídek uprostřed trasy :-) Psi pak padli a spali a spali, takže úkol splněn! Foto z výletu tady.

 

7.9.2012 Slibované úžasné, originální a prostě suprový fotky z grilovačky s Babsinkovic od pana profi fotografa Pavla Humpolce (www.fotohacko.cz) konečně k nakouknutí zde. Moc děkujeme!!

 

6.9.2012 Konečně nahrán zbytek fotek z průběhu celého léta, takový letní mix, který nešel nikam zařadit :-)

 

3.9.2012 Dnes nás zasáhla velmi smutná zpráva.. Beeby nejmenší sestřička Abigail prohrála svůj boj a brzy ráno zemřela :-(( Nejspíš někde olízla otrávenou návnadu a následovalo selhání ledvin.. Je nám to hrozně moc líto. Nikdy na ní nezapomeneme. Moniko, Tobě i celé rodině, upřímnou soustrast..

 

2.9.2012 Po dlouhé době volný den doma, prochajda i s páníčkem a tak došlo i na takové to domácí focení :-) Pózovací fotky tady.

 

26.8.2012 Po návratu ze Bzí se u nás konala grilovačka a navštívili nás opět Babsinkovic. I prochajdu jsme stihli :-) Pár fotek zde, ale těšte se, budou profi fotky od pana fotografa :-)

 

25.8.2012 Rozloučení s prázdninami ve Bzí- pro změnu koupačka u Jizery. Foto zde.

 

20.8.2012 Nejteplejší den v roce. Vedro jak v peci, Spike jen ležel nalepený na dlažbě a Bee se chodil v pravidelných intervalech koupat do jezírka. Mamka nás vytáhla k řece a tak máme i několik vodních fotek. Tradičně skoro bez Spika, ten si prostě nezaplave ani když je 40 stupňů. Truhlík jeden!

 

12.-18.8.2012 LVT Cvikov!! Nejlepší agitábor je za námi. Po roce jsme opět vyrazili protáhnout kosti na agitábor, tentokrát i s Beebou, takže jsem si pěkně zaběhala. Trochu jsem měla obavy, jestli ten týden vydržíme v našem Tesco stanu za 200Kč, ale modlitby byly vyslyšeny a ani jednou nezapršelo. Uf! Celkově nám počasí vyšlo úplně nejlíp jak mohlo, ani vedro ani deště. Trénovali jsme u naší Báry Lerlový, která je na naše extempore zvyklá, takže žádná ostuda se nekonala :-) Oba kluci byli úžasní, moc šikovní, snažili se, v mezičasech pěkně odpočívali. Spike si se slušnými výsledky odběhl dvoje zkoušky SA2 a Bee napojil zbylých 6 tyček slalomu. Takže spokojenost!! Sešla se i naše Zbraslavská agiparta a naše družstvo se nemohlo jmenovat jinak než Russell Terror :-) Už aby bylo léto 2013, těšíme se! Kopa fotek tady a více agilitního povídání zde. Za většinu super fotek Spika a Beeby v akci děkujeme Markovi Benešovi!

 

10.8.2012 Tak zase nějaká ta aktualizace- léto je v plném proudu a tak si kluci naplno užívají výlety, procházky a různorodé psí návštěvy. V mezičasech se nezapomínají opalovat na terase nebo koupat v jezírku. Léto jak má být :-)

Do Stanice se přišla na návštěvu podívat dvouměsíční vyžlí fenečka Joy. Spika teda nenadchla, její neohrabané velké tlapky se mu nelíbily, tak jí přenechal Beebovi. Ten si naopak s malým třeštiprdlem dobře rozuměl a tak vzniklo i pár fotek.

Nechyběla další návštěva Bzí, moc fajn jako vždy a tradiční koupačka v Jizeře. Foto na rajčeti.

Doma nás navštívila Kačka s Wayem a Aygem, potřebovala něco nafotit a tak jsme to rovnou spojily i s výletem k řece. Spike se zase pěkně předvedl, když neustále obtěžoval vykastrovaného Waye v domnění, že je to voňavá fenka.. Byl na zabití! Ale jinak to bylo moc fajn, Aygo si popásl želvy a byl roztomilý jako vždy :-) Foto tu.

Beebovi se zase po nějaké době povedlo domluvit si srazík se sestřičkou Anitkou. Jsou si moc moc podobní, nejen hlavičkama a flekama, sourozenci se prostě nezapřou. Anitka je opravdu kočka! Foto ze setkání zde.

Konečně jsme se taky vypravili do Mníšku za smečkou, podívat se, jak vyrostlo dobrmaní slůně Deirdra :-) a že opravdu vyrostla- foto.

 

 

18.7.2012 Aby to nevypadalo, že úplně zahálíme s agility, tak podám hlášení: je tedy pravda, že máme volnější režim, je totiž šílené vedro a hlavně Barča (naše "paní trenérová" :-) jezdí po táborech a tak stejně tréninky nejsou. Se Spikem se snažím trénovat na prkně zastavovanou zónu- doma mu to jde skvěle, ale jak se rozeběhne na kladině na tréninku, tak ne vždy se nám zadaří. Ale pracujeme na tom! A abychom se i s Beebou trochu pohli, vrhli jsme se na nácvik slalomu metodou 2x2 podle Susan Garrett. A jak nám to jde/nejde, se můžete mrknout zde.

 

15.7.2012 Vzhledem k prázdninovému režimu jsme opět vyrazili do Bzí, kde si to nejen kluci náramně užívali. Tradiční koupačka v Jizeře (zde si kluci pochutnali na čerstvém pstroužkovi), prochajdy po lese, sběr borůvek a hub. No prostě léto jak má být! Foto tu.

 

10.7.2012 Na jeden den jsem dostala na hlídání "nahatou smečku" neboli Cípu, Líšu a chupacabru Nera :-) To prostě nešlo je nefotit- na jednu stranu super roztomilá lištička Líša, na druhou stranu netopýří chupacabra s vystrčeným jazykem- Neroušek :-) Foto různorodé smečky tady.

 

7.7.2012 Rychloakce s Babsinkovic: ovocebraní :-) Jelikož jsme už díky našemu "bezednému" angreštovému keříku nevěděli co s angreštěm, Dejna se nabídla, že se toho ujme :-) PRŤata si zase zařádila. Spojili jsme to i s procházkou na maliny, takže mají u Basinkovic ovocné hody :-) Fotky tady.

 

5.7.2012 Koupeme se koupeme, tentokrát zase s Evkou a Moulou :-) Foto tu!

 

1.7.2012 Konečně jsme se zase dostali na chaloupku do Bzí! Vzhledem k vedru jsem se překonala nejen já, ale do vody vlezl dokonce i Spike a to už je co říct :-) Kromě koupačky v Jizeře jsme zvládli i prochajdu do lesíka a pak zase v tom vedru zpátky domů. Fotky zde.

 

21.6.2012 Podařilo se nám dohodnout se na termínu a společně Dejnou Babsinkovou a Evkou s Moulou jsme se vydaly na Povltavskou stezku neboli oblíbené Svatojánské proudy. Chtěly jsme jít tradiční okruh, ale jako tradičně jsme na začátku bloudily a místní paní nás sice na stezku navedla, ovšem ve zcela opačném směru, než jsme chtěly jít a pěkně jsme si zašly. Dostaly jsme tak trochu časový skluz a když jsme konečně došly do poloviny trasy = k hospodě, tak se Evka s Moulou musely odpojit a busem se vrátit, protože Evka musela do práce :-( S Dejnou a jejíma holkama jsme si pak daly v hospodě obídek a sebraly poslední síly na návrat do Štěchovic. Vedro bylo úmorné, ale naštěstí trasa vede pořád podél vody a tak se psiska průběžně osvěžovala. Narozdíl od nás, my jen záviděly na břehu. Nakonec jsme to došly (opět s malou zacházkou), Spike už sotva pletl nohama, a senza výlet jsme zakončily tou nej zmrzlinou a já pak doma celá zabahněná usla na gauči. Děkujeme holkám za výlet, bylo to perfektní, musíme to zopakovat! Fotky z výletu zde.

 

16.6.2012 Konečně dlouho očekávané agizávody Buřt Cup!! Nám se sice nedařilo, vedro nás přemohlo, ale i tak to byly jednoznačně jedny z nejlepších agizávodů (ne-li úplně nejlepší), na kterých jsme kdy byli. Perfektní organizace, zázemí, občerstvení (zejména Markovy bramboráky :-), kopa senza dárečků pro každého, super parta lidí. No co dodat, rozhodně pojdeme zas! Více v Agility a fotky tady. Za fotky Spika děkujeme Julce!

 

15.6.2012 Letní počasí nás drží u vody a tak jsme po agitréninku zašli i s Evkou a Moulou k řece, pořádně hafany vykoupat. Nakonec neodala i Evka a skočila tam neohroženě za nima :-) Fotky tady.

 

7.6.2012 Neskutečně to uteklo a naše satáně Bee dnes slaví 1.narozeniny!! Z malého flekatého prťouska je velký flekatý a divoký PRŤavec :-) Hezky si nás i Spika omotal kolem packy. Oba se Spikem dostali lahůdkové masíčko, pár hraček a nějaké ty mňamky. Fotky z oslavy tady. Bee- vše nejlepší!!

 

3.6.2012 Nečekaně a na rychlo jsme vyrazili na otočku do Protivína za naháčkovic. Lea už má pěkné bříško, ale i tak jsme zvládli prochajdu. Pejsani se vylítali a páníčci si zalovili žáby, takže spokojenost na všech stranách :-) Fotky z rychlovýletu zde.

 

31.5.2012 Po roce od hlídání Caramelky (díky kterému jsme se pak rozhodli pořídit si Beebu) jsme se spolu zase potkali a vyrazili na prochajdu na Petřín. Ta teda vyrostla, ale krásná je pořád! Už je to velká holka :-) Spika rozumbradu nějaké lítání za klackama a skákání do vody jako tradičně nebralo, tak to nechal na Beebovi, který si to s Caramelkou pěkně užil. Zatímco si Spike čuchal po parku, Bee a Cara řádili o 106 :-) Fotky z milého setkání zde.

 

23.5.2012 Jelikož mám konečně po státnicích- uf!- snažím se to klukům vynahradit, protože se mnou měli pěknou nudu, když jsem se musela učit. Chodíme převážně k vodě- k potoku, k řece, jak to vyjde. Pár fotek z poslední doby. Plus jedno home videjko do série "Spikova svatá trpělivost" :-))

 

18.5.2012 Opět jsme vyrazili do Hloubětína za střapečkem a opět s kajoushovic. Sama bych do těch končin nikdy nedojela :-) Spike byl jako obvykle ze střapečku úplně mimo a tak musel být mimo běhy schovaný v autě, aby to s ním neseklo. Bee u toho tolik neřve, i když ke konci ho to taky dost bralo. Oba běželi pěkně a s nadšením. Coursingové fotky zde a videjko z běhů tady.

 

11.5.2012 Dostaly se k nám super fotky s návštěvy Babsinkovic od Pavla-Háčka, celá galerie zde. Mooc děkujeme a těšíme se na další kvatrorande :-)

 

8.5.2012 Po roce jsme se Spikem (a jako doprovodem i Beebou) vyrazili na Kennel Cup do Skochovic. Byla jsem na Spika zvědavá, naše první letošní závody. Sice jsme skončili se 2 DISky, jako obvykle mojí vinou. Jednou jsem zapomněla trať (chjoo) a podruhé Spika málo navedla v rozlišovačce. Štafetu dvojic jsme zvládli jakž takž. Hlavně mě potěšil, že nikam nezdrhnul :-) Více v Agility. Beeba měl kromě trénování pobytu v kleci mezi psy na programu setkání se svojí babičkou Brandy. Pěkně si spolu zařádili u vody, chudák Brandy, ale aspoň ví, co jí na podzim čeká.. :-)) Fotky zde.

 

4.5.2012 Panička od Mouly onemocněla a tak jsme se Moulinky na den ujali, aby se doma nenudila a panička se mohla kurýrovat. Moula se spikla s Beebou a řádili tu jako černá ruka (díra v plotu například). Spike byl rád, že Bee chvíli terorizuje někoho jiného, ale občas se taky nechal strhnout do hry a to pak Moula dostávala pěkně zabrat :-) Ani se pak Moule od nás nechtělo. Pár Moulích fotek tu a stihla jsem i jedno řádící videjko.

 

30.4.2012 Série veder pokračuje a tak chodíme venčit jen k řece. Dnes se k nám připojila i mamka :-)) Kdyby se někdo divil, že poslední dobou moc není na fotkách vidět pan Spike, tak je to tím, že Spikouš se do vody zrovna nehrne, většinou si jen namočí packy nebo si maximálně na mělčince lehne a rychle zase ven. Nedejbože, kdyby na něj Beeba cáknul, to by byl vrchol! Když už Spike plave, tak je to jedině omylem, že do vody spadnul. Takže to radši jistí hezky ze břehu, ale tam ho nefotím, takže má smůlu :-) Další "skorobezspikové" fotky tu.

 

28.4.2012 Dopoledne jsem vyrazila do Skochovic na agility kvalifikačky (pár fotek zde), podívat se na agihvězdy a fandit známým, ale bylo tak nesnesitelné vedro, že jsem kolem poledne zbaběle utekla domů za hafanama a radši s nimi vyrazila k řece. Ke stejnému závěru dospěli i Babsinkovic a tak jsme k vodě vyrazili společně. Psiska se chladila ve vodě, páníčci částečně taky a den jsme zakončili grilovačkou. Moc prima den! Fotky od vody tady.

 

26.4.2012 K mojí smůle, když se musím (nebo alespoň měla bych) hodně učit na státnice, nastalo nádherné skoroletní počasí s tropickými teplotami, všichni okolo vyrážejí na výlety a za zábavou a já se musím krotit a učit se :-( Ale přijela Evka s Moulou a tak prochajdu nešlo odmítnout. Moula měla slíbené focení v obilí :-) Vyrazili jsme vzhledem k vedru k potoku, kde psi řádili o 106. Teda kromě Spika, ten jakožto rozumbrada se jen decentně smáčel a na nějaké šílené skoky Beeby a Mouly do vody jen nevěřícně koukal :-) Kopa fotek z prochajdy tu.

 

24.4.2012 Původně jsem vyrazila fotit ještěrky, ale jak to tak bývá, když mám u sebe foťák, na žádnou nenarazím (zatímco jinak jich potkávám spousta), tak jsem aspoň vyfotila ty dvě psiska. Pro změnu :-)) Foto zde.

 

23.4.2012 Dorazily k nám skvělé fotky z tréninku coursingu v Kyjích od "pana fotografa" Pavla Humpolce alias Háčka alias páníčka od Babsinkovic :-)) Mooc děkujeme! Všechny fotky si můžete prohlédnout zde.

 

21.4.2012 Dnes k nám na návštěvu přijela Bonnie (Spikova nevlastní sestřička) s rodinou, taky po delší době, tak měli kluci radost. Zvládli jsme i prochajdu a kluci si užili pózování s Bonnie i s dětma. Foto z návštěvy zde.

 

20.4.2012 Po delší době k nám zavítaly Evka s Moulou. Nadšeně jsme vyrazili na prochajdu a když jsme byli dostatečně daleko od domova, spustil neskutečný slejvák a všichni jsme byli promoklí až na kůži. Grrr! I tak se hafani parádně vylítali a já stihla pár fotek.

 

18.4.2012 Dnes jsme měli sólo agitrénink, kromě nás nikdo nedorazil, tak jsem běhala jen já na střídačku se Spikem a Beebou. No musím říct, že jsem měla co dělat, abych to udýchala. Uf! Ale stálo to za to, kluky nic nerozptylovalo, OBA!! běhali skoro celý trénink na hračku (huráá!) a šlo jim to moc pěkně. Bee začíná zkoušet skočky, zatím na S-ka a Spikouš si opakuje zónu na kladině. Shodou okolností jel s námi i Honza po sto letech, tak nám udělal i několik fotek.

 

14.4.2012 Opět s Kájou a Brunem jsme se tentokrát vydali "Lerlbusem" (s Barčou a Katkou Lerlovými :-)) do Opatovic nad Labem na Přivolávačské hry podle známé Susan Garrett. Ty vedla Kačka a jelikož mělo jít o hry s klecí a různé motivační hry se psem, vzala jsem nakonec jen Beebu. Spike stále bojuje s pobytem v kennelce a takováto delší jízda s dalšími psy na palubě by pro něj byla horor. Ještě že nakonec nejel, ve skupince s námi byla háravá fenka v nejlepším a to by se mi na nějaké hry Spike pěkně vyprdnul :-x Spike tedy zůstal doma s Honzou a Bee jel na výlet. Bylo to móóc zajímavé, rozhodně spoustu věcí využijeme v "běžném provozu". Bee sice mezi ostatními pejsky nejevil nejmenší zájem o hračky, ale potěšil mě, že ho háravka ani tolik nezajímala a dal přednost párku a sýru, které jsem měla jako odměnky a hezky spolupracoval. I počasí oproti předpovědím vyšlo na jedničku, tak jsme si to pěkně užili! Fotky zde.

 

13.4.2012 Společně s kajoushovic jsme vyrazili do Kyjí na tréninkové běhy coursingu. Byla jsem moc zvědavá, co na to Bee, náš lovec všeho co se pohne :-) Tratě byly kraťoučké. První běh Bee nechápal, co se po něm chce, ale za střapečkem vyběhl, ovšem ten se zasekl na první kladce a tak Bee ztratil zájem a stihl se i vyčůrat :-) Pak se ale chytil a doběhl a druhý běh už běžel krásně- videjko. Spike jakožto vášnivý milovník střapečku byl totálně mimo, řval a kvílel, jen co zjistil, že je poblíž naviják a pěkně si zaběhal ve dvojici s Babsinkou- společné videjko. Za videjka děkujeme kajoushovic a tady pár fotek od nás.

 

9.4.2012 V pondělí už byl Spike jako rybička, domácí léčba opět zabrala :-), a tak přestože jsem se musela učit, jsme vyrazili na pořádnou prochajdu. Foto zde. Ke konci jsme potkali i kamaráda berňáčka Gadíka, který s paničkou pěkně zapózoval- foto.

 

7.4.2012 Spika schvátilo nachlazení a tak chrlal kudy chodil. Nasadila jsem tedy osvědčenou léčbu- teplý vývar, jitrocelový sirup, deku a klid :-) A tak na nedělní agitrénink poprvé vyrazil jen pan Bee, který tak má své první agifotky díky Markovi. Děkujeme!

 

1.4.2012 Vskutku aprílová neděle- od rána se počasí střídalo jako na houpačce- nejdřív jasno, sluníčko, pak náhle sníh, pak déšť a pak zase sluníčko. Ovšem podařilo se nám zvládnout prochajdu zrovna v té slunečné chvilce, takže je i pár fotek.

 

29.3.2012 Mám zkouškové období, tak se snažím ležet v učení a pejsani solidárně se mnou. Ale na prochajdy a agitrénink se čas najde, to zase jo :-) Máme jedno videjko z posledního tréninku. Spikouš po svém držkopádu na skočce stále poctivě odměřuje skoky.. a Bee překonal hrůzu z kladiny a běhá si po ní jako nic. Kromě toho na Beebu přišla puberta, částečně "ohluchl" a některé věci mu musím opakovat vícekrát, aby konečně poslechl (had malej!). K tomu našel zalíbení ve válení se v různých smradech (mrtvý kanec nebo myš- fůůůj!), takže teď často podstupuje koupání ve sprše. Ale jinak kluci ocenili nástup jara a s oblibou se válejí a opalují na terase.

 

18.3.2012 Nádherné jarní počasí nás o víkendu nenechalo v klidu a poctivě jsme výletili. V sobotu jsme se s Babsinkovic vydali na Posázavskou stezku. Holky vzaly s sebou páníčka a tak jsme vzali i my toho našeho :-)) Bylo to moc fajn, pejsani jsou super parta. Na závěr jsme si dali první letošní zmrzku v cukrárně a pak hafani společně pásli želvy :-) Fotky zde.

V neděli jsme se chtěli věnovat "domácím činnostem" a konečně i učení :-), ale počasí nám to prostě nedovolilo :-) Ke všemu se nám ozval kamarád Jirka s nabídkou výletu na Hadí stezku a to se nedalo odmítnout. Sice jsme se museli nejdřív vyškrábat ho hrozného krpálu, ale ten výhled stál za to. Je to tam nádherné! Ke konci se oba kluci (psí) vykoupali v bahně, takže určitě byli moc spokojení. Takže myslím, že tenhle víkend si psi užili venkovního pobytu až až a budou přes týden odpočívat :-) Fotky z Hadí stezky tu.

 

7.3.2012 Dnes je Beebulínovi 9 měsíců, tak jsem vzala na prochajdu foťák, aby se zdokumentovalo, jak to naše hádě roste. Fotky zde. Tímto tedy pomalu začneme s Beebou agilitit, hezky pozvolna, protože lítá jako střelenej a dá mu práci se soustředit. Navíc jsme konečně objevili Beebovu největší noční můru a postrach a to je KLADINA (video jeho hrůzného zážitku tu)! On, takový nebojsa bez pudu sebezáchovy, má hrůzu přejít kladinu. Tak aspoň máme hezky na čem pracovat. A Spikovi taky skončila zimní válečka a budeme se snažit co nejvíc pravidelně docházet na tréninky. Sezóna nám začala!

 

4.3.2012 Tentokrát jsme vyrazili procházkovat za smečkou z Mníšku, kde mají nový přírůstek- dobrmáně Deirdru. Beeba byl nadšený, Spike si radši lovil myšičky nebo se válel v trávě. Bylo nádherně, tak se vyvedlo i pár fotek.

 

3.3.2012 Dnes jsme se stavili v Řepích na tradičně výbornou svíčkovou (kluci teda nedostali :-)) a tak nechyběla prochajda s Bonnie. Pár fotek ze společné prochajdy tu.

 

2.3.2012 Konečně den "D"- počasí se umoudřilo a tak jsme vyrazili konečně ven agilitit. A přišla i Beebova velká premiéra (a snad ne i derniéra :-)). Byl sice jako z divokých vajec a nejvíc ho bavilo se mi zakusovat do ruky, ale měl i skvělé chvilky, hlavně pěkně běhal na hračku a v mezičasech odpočíval v kennelce šikulín- video jako důkaz. Spike taky nelenil a hezky se po zimní pauze rozběhal (video 1 a 2). Po tréninku si kluci zdřímli a ještě se odpoledne vyfotili na zahradě :-) Foto zde.

 

25.2.2012 Letos poprvé jsme se vydali za "nahatou smečkou" do Protivína. Počasí nám vyšlo úžasně a tak jsme se po vydatném obědě vydaly s Leou a hafanama na prochajdu. Bee řádil s Cipísem a Spike se zbytkem "malých psů" jen nevěřícně sledovali, co ti dva vyvádějí. Od Ley jsem dostala úúúúžasné agitričko se Spikem a Beebou- moc děkuji!! Těšíme se zase na příště! Fotky z návštěvy zde.

 

24.2.2012 Pár fotek z domova aneb jak mi kluci pomáhají, když pracuji :-) Foto tu. A jedno Beebovo barfovací videjko.

 

19.2.2012 O víkendu jsme si procházkovali, ale ne všichni z toho byli nadšení. Hlavně pan Spike. Venku je totiž obleva v plném proudu, takže všude břečka, bahno, proudy vody. A v tom se teda Spike odmítá brodit a tak se tvářil dost otráveně. Bee jako obvykle nic neřeší a lítá jako vždy. Po takové "vydatné" procházce, a následné nezbytné očistě ve sprše, to kluci vždycky zalomili u kamen. Bahenní fotky tady.

A ještě jedna novinka- po Beebových extempore (hon na agamy, štěkání, skákání na děti) u páníčka v práci, kde jsou kluci když musím třeba do školy, jsem na něj musela pro tyto případy (ale určitě se to bude hodit i třeba na agility akce) koupit narychlo klec. Doma je z ní oblíbená schovka :-)

Plus dvě nová psí home videjka :-) Spikova svatá trpělivost a Beeba zloděj.

 

10.2.2012 Akce za všechny peníze :-)- v neskutečném mrazu jsme se vydali se Spikem na další dvojzkoušky do Řitky. Výsledky nevalné, ale zase se nemůžu divit, takhle pozdě večer, ve tmě a zimě chtít po Spikovi nějaké super výkony, to jsem se opravdu zbláznila :-) První běh na VD a druhý DIS. A to se vyplatí :-) Záznam našich marných snah zde a více info tu.

 

 

Jinak mrazy poslední doby kluci nejraději tráví u kamen nebo na sluníčku za oknem válením. Také zdokumentováno . Já bych chtěla být můj pes :-)

 

1.2.2012 Teda ti kluci se mají! Dámské návštěvy jezdí za nimi až domů :-) Po včerejším dvojitém rande dnes za klukama přijela čerstvě vykastrovaná Moulička. A jelikož mrazy nepovolily, ba naopak ještě přituhlo, dali jsme kratší prochajdu. Přesto však byli všichni řádně utahaní. Moulítovic děkujeme za návštěvu! Pár zmrzlých fotek tu.

 

31.1.2012 Opět nás svou návštěvou poctily Babsinkovic holky a i přes ukrutný mráz jsme vyrazili ven. Psiskům zima vůbec nevadila, zato my jsme s Dejnou měly co dělat, abysme nezamrzly. Pejsani si zopákli dvojité rande a tak se PRŤata donekonečna tahala o klacíky a už rozumní "krátkonozí" si čuchali po svém. Jediný, kdo mrazu dlouho neodolal byl foťák, který se rychle vybil, ale i tak se stihlo pár fotek. Holkám děkujeme za návštěvu!

 

29.1.2012 Zima je tu! Konečně se Bee dočkal svého prvního sněhu (foto) a tak si to teď denně se Spikem venku užívají. Víkend jsme strávili poklidně, prochajdy (foto) a v neděli ráno krátký agitrénink. Ale hlavně- konečně jsem koupila kennelku i na Spika a má tak po srandě- odteď už žádné sezení na klíně za jízdy, koukání z okýnka a zabahňování celého auta. Ovšem dává nám to pěkně sežrat a každá jízda autem se mění v jízdu smrti- Spike v kennelce piští jako o život a nám praskají bubínky. Holt to budeme muset vydržet, moje blbost, že se to neučil už od mala, tak si to teď vyžereme :-) Snad nám pomůžou "crate games" podle Susan Garrett. Naše první pokusy natočeny zde.

 

22.1.2012 Víkend měl nabitý hlavně pan Bee. Dva dny se mu nesly ve znamení rodinných setkání. Bohužel se nepovedlo potkat se s oběma sourozenci najednou v jeden den a tak se v sobotu potkal s bráškou Artíkem a v neděli se sestřičkou Anitkou. S oběma se pořádně vylítal, takže jsme byli spokojení všichni. Obou srazíků se účastnil i Spike, ale ten jakožto rozumbrada dal přednost před nějakým nesmyslným lítáním za klacíkama :-) svému oblíbenému čuchání někde pěkně stranou, takže i on byl určitě spokojený. Oběma sourozencům Beeby i jejich páníčkům děkujeme za setkání a těšíme se na příště! Fotky s Artíkem zde a s Anitkou tu. A doplnila jsem fotky Beebovy rodinky.

 

20.1.2012 Velký den- Spikův první agility start v SA2! Vyjeli jsme na skorotradiční dvojzkoušky do Řitky- máme to kousek a není tam skoro žádné čekání. Na Spikovy poměry jsem velmi spokojená, nikam neutekl, nečuchal, doběhli jsme oba běhy. Video z běhů tady a více info tu.

 

15.1.2012 Po delší době jsme měli volný víkend s páníčkem doma, takže jsme si užívali klídek a výletili. V sobotu byla túrka jen ve čtyřech- foto, v neděli kluci doma trochu pózovali a pak na prochajdu se k nám připojil berňáček Gadík- foto.

 

 

9.1.2012 Dnes jsme měli prima návštěvu, zavítaly k nám holky Babsinkovic- Dejna, Babsi a Eterka. Kluci byli nadšení- Bee si s Ajťáčkovou padli do oka a řádili od začátku do konce. Spike měl radost, že Bee chvíli netyranizuje jeho :-) Dali jsme si pořádnou prochajdu, bohužel plnou bahna, ale aspoň nepršelo. Pak jsme si dali oběd a psiska mezitím blbla doma. Vypadalo to, že jim procházka snad nestačila- video jako důkaz. Ale jen co holky odjely, kluci padli a spí doteď. Holkám děkujeme za návštěvu, bylo to moc fajn! Fotky tu.

 

7.1.2012 Beebovi je 7 měsíců, no už to bude brzy velkej kluk :-) Den jsme strávili v Praze, u páníčka v práci, takže kluci potrápili miniprasátko Gábinku (která už zase tak moc mini není :-), poštěkali si na kunu a na závěr navštívili Bonnie. Fotky zde.

 

1.1.2012 Jako tradičně- silvestrovské oslavy :-) a první den v Novém roce patří panu Spikovi- slaví již 3. narozeniny!!! Den oslavil svými nejoblíbenějšími činnostmi- spaní v posteli, válení se u kamen, procházkou a pořádáním spousty dobrot. Dostal nový pelíšek, aby se nemusel střídat s Beebou v jednom společném a k večeři oba kluci dostali luxusní hovězí masíčko. Takže Spiku, vše nejlepší, spoustu dalších let a buď dál takový super pes, jaký jsi! Máme tě moc rádi!

 

Včera jsme ještě stihli bezva akci- Silvestrovskou russell party aneb prochajda u nás. Původně jsme měli jít jen s Evkou a Moulou, ale nakonec se přidalo spousta dalších kamarádů a byla z toho super psí akce :-) Děkujeme za prima prochajdu. Kluci spali jako zabitý. Fotky z akce tady.

 

Spike a Bee přejí vše nejlepší do nového roku!!