Rok 2010

25.12.2010 Štědrý den u nás- Spike měl k večeři samozřejmě taky kapra, dostal spousta dárečků (hlavně od ostatních z rodiny, ti netuší, že to zas takový andílek není :-) a hned je začal destruovat. No Spike :-)

 

 

20.12.2010 Spike střídá fenky a řádí s nimi ve sněhu jako ďas :-) Nejdřív s Bonnie, která dohárává a dnes pro změnu s Moulou. Ten si žije hošík jeden :-)

 

15.12.2010 Spikovy black'n'white :-)) fotky.

 

12.12.2010 Zima jede dál a tak dovádíme ve sněhu, dokud nám nemrznou tlapky :-) Sněhové fotky.

4.12.2010 Vyrazili jsme s Evkou a Moulou do závějí na Petřín. Potkali jsme spousta hafanů a tak se všichni pěkně vyběhali. Pár fotek tu.

 

1.12.2010 Hurá! Máme slow motion video od Michala Vokrouhlíka z našeho agility běhu na Agiadventu. Povšimněte si prosím našich chyb :-)) skočená zóna na kladině, odmítnutí a chyba u slalomu. No máme co zlepšovat!

 

30.11.2010 Zima je tu v plné síle, všude hory sněhu a tak je řádění zase o něco zajímavější :-)

 

28.11.2010 Naše nejspíš poslední letošní neofiko agizávody proběhly už na sněhu. Agiadvent v Měchenicích se moc povedl a i přes zimu jsme to zvládli. Na zkoušku jsme byli v kategorii závodníků. Sice jsme běhali nejrychleji, ale taky jsme nasbírali dost chyb (hlavně za Spikův neoblíbený slalom) a tak jsme skončili na 5. místě. Ale to nevadí, hlavně že jsme si pěkně zaběhali. Od jara chceme zkusit oficiální závody, tak jsme si to aspoň vyzkoušeli. Fotky tu.

 

21.11.2010 Zajeli jsme na pidiagizávody do Dobřichovic. Spike se zase předvedl, když mi během běhu 2x vyběhl mimo parkur okouknout okolí, satan malej, ale pak se uklidnil a druhý běh už zvládl v klídku a dokonce jsme získali 1. místo! Pár fotek tu.

 

17.11.2010 Vyrazili jsme s PRKem na Posázavskou stezku. Počasí klasicky podzimní, brzy byla tma, tak bylo v lese vzrůšo. Šla s námi i "poloháravá" fenka výmara Olívie, tak byl Spike v sedmém nebi a málem ho z ní kleplo. Fotky od Verči a Bludičky tady.

 

14.11.2010 Nádherné víkendové počasí! V sobotu nás opět navštívili Cipískovic a byli jsme si společně zaagilitit a v neděli jsme vyrazili s Moulou na výlet do Zahořan. Moc prima víkend!

 

8.11.2010 Série videjek nekončí! Nádherné slow motion video z neoficiálek v Měchenicích, kde je i pan Spikouš najdete tady!

 

5.11.2010 Sto let nemáme žádné videjko se Spikem a najednou jich máme kopu :-) Zde videjko z posledních agizávodů v Měchenicích- Spike zapomněl, co je to tunel a taky to tak vypadalo. A zde videjko z běhu s Moulou, ovšem musíme upozornit, že následující záběry jsou drastické (na nervy :-)) . Za natočení děkujeme Ivetě Dobiášové.

 

3.11.2010 Zázraky se dějí a tak se mi podařilo vyrobit naše 1. agitréninkové videjko z tréninku s Bárou. Za natočení děkujeme Evce :-)

 

31.10.2010 Opět "psí víkend". Přijeli k nám Cipískovic s Lištičkou. V sobotu jsme se byli rozcvičit v Mníšku, kde jsme "vyfasovali" Moulu (její panička nemohla na závody, tak jí svěřila nám). Doma se nám tedy sešla smečka 4 psů, takže bylo veselo. V neděli jsme se všichni vydali do Měchenic na agizávody. Se Spikem jsme vyběhali (v závodníkách!!) 3. místo a s Moulou nám to moc nešlo, nechtěla se odlepit od ruky s odměnkou a jít sama do tunelu, tak jsme skončili na 9. místě. Ale běhala pěkně, stejně tak i Cipísek. Byl to moc fajn víkend. Fotky ze závodů tu.

 

19.10.2010 Byli jsme si s Evkou a Moulou zaagilitit a pak na prochajdě. Prima den. Fotky na rajčeti.

 

16.10.2010 Vyrazili jsme na russlí srazík do Stromovky. Bylo to moc fajn a Spike se kupodivu choval slušně :-) Fotky tady.

 

11.10.2010 Na prochajdu jsme vyrazili i s foťákem, přeci jen je třeba využít poslední sluníčko. Pár podzimních fotek tu.

 

5.10.2010 Málem bych zapomněla! Od Cipískovic jsme dostali úžasňácké Spikouší naušnice :-) Moc děkujeme!

 

3.10.2010 Celý víkend jsme měli prima návštěvu- Cipíska a jeho novou parťačku Lištičku. Všichni spolu řádili ve dne i v noci. V sobotu jsme byli na cvičáku v Mníšku, tak jsme si i trochu zaagilitili a v neděli jsme jeli na coursing do Kralup. Spike si zase po delší době zaběhal za střapečkem a vyběhal si konečně licenci (hurá!!). Cipís běžel poprvé a pěkně mu to šlo. Bylo to bezva, až na počasí, místo slibovaného sluníčka a tepla byla tma a zima :-((. Ale i tak jsme si to užili. Fotky ze soboty a z coursingové neděle.

 

25.9.2010 Opět jsme se vydali na agi závody, tentokrát O pohár pandy. První jsme běželi jumping, který se nám povedl bez chybičky a bylo z toho 1. místo, druhé bylo agility, ale pokazilo se počasí a lilo, tak se nám běh už tolik nevydařil a skončili jsme na 5.místě, ovšem v součtech nám vyšlo krásné 3. místo, takže pohárek je doma :-)) Opět moc chválím Spika a sobě nadávám, vždycky to pokazím já, nejlépe když si pořádně nepamatuju, kam mám běžet. Přišla nás podpořit i Bára-děkujeme. Fotky ze závodů tady.

 

19.9.2010 Máme za sebou agility závody Apple Cup spojený s MR teriérů! Spike běžel moc pěkně, kazila jsem to já, popletla jsem trať (k čemu jsou asi prohlídky trati???) a tak jsme nasbírali trestné body, ale jinak dobrý. V součtu jsme překvapivě skončili na pěkném 4. místě!!! Máme spousta krásných fotek a videjko od Dany a Happyho- děkujeme!! Fotky zde a tu je video.

7.9.2010 Neflákáme se- pilně trénujeme agility, buď na zahradě (už máme minislalom-hurá!) a nebo u Báry. Závody se blíží, tak ať to zase není nějaká ostuda :-) Ale samozřejmě chodíme i na výlety, fotky ze včerejší prochajdy na rajčeti.

 

1.9.2010 Tak Moulu jsme vrátili paničce, ze začátku to byly napínavé chvilky než si u nás zvykla. Každopádně nás alepsoň na čas přešly choutky na druhého psa, z čehož má radost zejména páníček a nejspíš i Spike. Byli jsme i agilitit u Báry, ke které nejspíš budeme chodit pravidelně, tak snad se zase rozběháme. Fotky z pobytu Mouly u nás zde.

 

20.8.2010 Máme na pár dní na hlídání Spikovu kamarádku Moulu. Aspoň si vyzkoušíme, jaké je to mít dva pejsany :-)

 

16.8.2010 Víkend jsme strávili na chalupě u Bonnie ve Bzí, pěkně se Spikem dováděli. Když jsme se vrátili domů, tak byl Spike smutný, že je zase sám a taky pěkně unavený. Druhej pejsan by mu moc prospěl.. Spousta fotek z víkendu tu.

 

11.8.2010 U nás je pořád veselo- další návštěva a to Honza, Lea a naháček Cipísek :-)) Spike se nenudí a aspoň má s kým řádit.

 

10.8.2010 Byla nás navštívit Evka se Spikovou velkou kamarádkou Moulou. Byli jsme na prochajdě v lese na houbách a pak pejsani lítali po zahradě. Evka s Moulou pěkně pózovaly, moc jim to spolu sluší, tak pár fotek tu.

3.8.2010 Konečně rostou houby! Spike je sice nemusí, ale páníčci ano :-)) Máme tak teď procházky hlavně do lesa.

 

26.7.2010 Po včerejším nic moc výkonu na závodech jsme se hned vydali to napravit na agitrénink k Báře Lerlové. Počasí nejdřív vypadalo slibně, ale pak se vyjasnilo a bylo děsný vedro, tak jsme ani ne po hodině skončili. Ale i tak to bylo super, hezky jsme si zaagilitili. Těšíme se na příště!

 

25.7.2010 Po dlouhéé době jsme byli agilitit a rovnou odvážně na neoficiální závody v pražské hale v Libuši. Nebylo to špatný, jen jsme holt dlouho netrénovali a Spike běhal jako šnek. Parkury byly malinkaté, takže než se rozkoukal, už byl na konci. Poslední jsme nebyli, ale na prvních místech taky ne no. Ale co. Musíme víc trénovat a ne to takhle flákat. Ve smallíkách s náma soutěžila i naše kamarádka Eva s šiperkou Chilli a ty to celé vyhrály- gratulujeme! Fotit se v té tmě takřka nedalo, takže fotky hrůza. Ale jsme rádi, že jsme si zase po dlouhé době zaběhali.

 

21.7.2010 Pro velký úspěch jsme opět vyrazili na Svatojánské proudy. Tentokrát však s Leou, Tinou, Martinou a pořádnou psí smečkou- celkem 5 psů! Udělalo se docela vedro, k tomu holky se zrovna moc nevybavily do "terénu" (žabky a kabelky :-) a tak jsme došli jen do půlky trasy, dali si oběd a pak zbaběle busem do Štěchovic (pan řidič málem tolik psů do busu nepustil, ale ukecaly jsme ho :-) Pak k nám domů na grilovačku. Pejsani byli i tak dost utahaný a padli. Bylo to fajn. Fotky jako vždy na rajčeti.

 

18.7.2010 Přijela k nám na návštěvu Líza s přítelem a náhodou :-) s sebou vzali i prcka Adidase (Adi-das dé Causa Vivendi). Spikovi se líbil, mě taky, už jsme se těšili, že konečně bude mít Spike parťáka, jenže šťastný konec se bohužel nekonal, protože jak náš páníček řekl "ještě že alespoň on má rozum" a tak z akce sešlo :-((( Adidásek musel jet zase zpátky a my se Spikem utřeli slzy. Ach jo. Adidásek se Spika nejdřív bál, ale pak se tak osmělil, že i zkoušel u Spika pít mlíčko :-) Spike byl z toho vykulenej, co po něm ten prcek chce, ale pak si hezky hráli. No budeme muset páníčka přemlouvat dál. Společné fotky "velkého a malého" tu.

 

16.7.2010 Návštěva v CHS Causa Vivendi aneb u naší kamarádky Lízy. Zrovna má nádherná russlí štěňátka, tak jsme se jeli poňuchat. Sice bez Spika, ale i tak to bylo senza. Jsou to malí čertíci, hned bych si jednoho vzala. Uvidíme, co na to páníček... Fotky z náštěvy tu.

 

13.7.2010 Vydali jsme se na výlet směr jižní Čechy za Leou, Honzou a Cipískem a bylo to bájo. Pejsani se pořádně vykoupali v řece a hráli si celý den. Z Cipíska naháčka už je velkej kluk, dávno Spika přerostl, ale pořád jsou to kámoši jak hrom. Cipískovi páníčci nás pak vzali k sobě na "krokouše", takže to měl Spike i s dobrodružstvím :-) Na to, že je z domova zvyklý na kdejakou zvířenu, byl z krokodýlů docela na větvi. Děkujeme Cipískovic za krásný den a těšíme se na příště! Fotky z výletu na rajčeti.

 

12.7.2010 Koupačka, koupačka a koupačka. Nic jiného se vedrech posledních dnů ani dělat nedá. Dopoledne páníčci pracují, Spike chrní a pak hurá k vodě. Dnes jsme místo k tradiční Sázavě vyrazili na Slapy, ale kapánek jsme netrefili správnou odbočku a dojeli pod Slapskou přehradu. Voda průzračná, nikde nikdo, což bylo podezřelé a brzy jsme zjistili proč. Voda byla ledová a jak nám pak prozradil rybář, měla asi 13 stupňů. Brr! Takže rychle pryč a dojeli jsme do Nové Rabyně, kde jsme se jukli z vyhlídky na celou přehradu a pak se přesunuli na Rabyňskou pláž. Sice tam je část vyhrazená i pro pejsky, ale těch tam bylo až moc, takže Spike se chtěl pořád s někým kamarádit, lítali všem přes deky a tak to nebylo úplně ono :-/ Ale i tak jsme si to užili a pořádně si zaplavali. Malinko fotek zde.

 

 

6.7.2010 Opět výlet, tentokrát s mamkou :-) Jelikož to máme v podstatě za rohem, vydali jsme se po stezce na Svatojánské proudy. Krásná trasa kaňonem Vltavy na Slapy a zpět do Štěchovic. Počasí bylo nejisté a tak nás zastihla malá letní bouřka. Přečkali jsme ji pod stříškou jedné chatičky a pak hurá dál. Alespoň nebylo takové vedro a i Spikovi se šlo v pohodě. V půli cesty jsme si dali obídek v hospodě a šli jsme dál. Výlet opravdu povedený, nádherné výhledy, délka akorát (podle mě tak 15 km, podle mámy tak 20 km, takže asi něco mezi tím :-) Pár fotek na rajčeti.

 

30.6.2010 Krásný den. I s páníčkem jsme vyrazili ke kamarádce Lídě pokochat se štěňátkama její Jackie. Opravdu nádherní, ještě že už jsou zamluvení, jinak by měl Spike doma parťáka :-) Od Lídy jsme to vzali Posázavskou stezkou. Senzační trasa podél řeky, Spike se rochnil ve vodě i v bahně (čuně malý!), i páníčci si zaplavali, moc jsme si to užili. Fotky prcků od Lídy tu a z výletu zde.

25.-27.6.2010 Tak máme za sebou dlouho očekávanou psí akci- celorepublikový sraz JRT a PRT v Sedmihorkách u Turnova. Akce to byla obrovská, moc povedená, počasí vyšlo perfektně, program senzační, prostředí krásné. Ani netuším kolik se tam nakonec sešlo pejsanů, byli prostě všude :-) Spike překvapil a i při svém šnečím tempu vyhrál 1. místo v agi závodech pokročilých, to byl šok! Jinak teda nezklamal a pronásledoval své oblíbené fenky a štěňátka. Výlet po skalních vyhlídkách byl rovněž nádherný. Největší sranda byly "člověčí agi závody"- kdy jeden z páníčků byl pes a druhý psovod a běželi parkur. Ukázalo se, že náš páníček už je asi "starý pes", protože víc ležel než běžel :-)). Aspoň se přestane Spikovi a mě posmívat, když zakusil náročnost agility na vlastní kůži :-)) Děkujeme organizátorům i zúčastněným za super akci a těšíme se na příští rok! Fotky zde a videjko od Nudlinky z odchodu na výlet tu.

 

 

21.6.2010 Přijela k nám na návštěvu Evka s Moulí a vyrazili jsme na prochajdu. Pěkně jsme si to užili. Děkujeme! Fotky tu.

 

20.6.2010 Další klubové agizávody- 6. Agispeciál- se Spikovi moc povedl. Vyběhal si 2. místo a získal první pohárek. No šikulka moje je to. Sice bylo celou dobu pod mrakem (tudíž fotky nic moc), ale furt lepší než déšť nebo vedro :-) Více o závodu zde a fotky na rajčátku.

 

17.6.2010 Spike dnes poznal novou kamarádku Moulinku- nová hafinda Evky. Vyrazili jsme na Petřín a opět bylo koupáníčko a spousta řádění. Holkám držíme palce, ať se jim spolu daří. Fotky a videjka od Evky tu.

 

15.6.2010 Doplněno povídání o BARFu.

 

9.6.2010 Opět krásné fotečky z pondělního agi tréninku od dadybady. Děkujeme!

 

7.6.2010 Dorazila k nám videjka z květnového Agispeciálu. No ještě máme dost co zlepšovat :-) agility a jumping. Ivetě za ně moc děkujeme!

 

6.6.2010 Nečekaně nás navštívil Spikův kamarád naháček Cipísek. Ten ale vyrostl!!! Pár fotek zde.

 

5.6.2010 Coursing v obci Rybníky se moc vydařil. Vyrazili jsme brzy ráno (budíček v 5:30!!) s Míšou a Capí zaběhat si s pejsanama za střapečkem (u Míši teda doslova, tam se proběhla i panička :-), počasí bylo úžasné, paničky se spálily, ale bylo to senzační. Spike splnil dva licenční běhy (solo a společný), takže už mu zbývá jen jeden běh k získání licence a pak hurá na závody. Coursing poprvé zkusila i Capinka a moc jí to šlo! Capinkovic moc děkujeme za odvoz a přívoz. Zaběhat si přijela i Radka s Cleou, kterým spolu s Míšou děkujeme za fotky. Naše fotky z akce tu.

 

30.5.2010 Srazík JRT ve Stromovce. Počasí nejisté a mohli jsme jen na chvíli, ale bylo to prima. Spike starej úchylák obtěžoval mladšího hafíka Chucka, ale chvilkama dováděl i s ostatníma. Sešlo se 6 pejsků :-) Fotky na rajčeti.

 

29.5.2010 Byli jsme si zacvičit na cvičáku v Mníšku. Foto zde.

 

28.5.2010 Přijela nás navštívit Míša s Capinkou. Spikova "skorodvojnice" je pěkná ďáblice :-) a tak Spika pořádně utahala. Spike byl pořád na lopatkách :-)) Ale to jsme moc rádi. Zaplavali si, zaběhali a hlavně zařádili. Děkujeme za návštěvu! Fotky z jejich řádění tu.

 

24.5.2010 Dostali jsme ještě moc hezké fotky z obran ze soustředění a to od Marušky. Děkujeme! Více v sekci Obrany.

 

23.5.2010 Dnes jsme si zase po delší době zazávodili. Konal se 5. Agispeciál v Měchenicích, kde jsme nemohli chybět :-) Počasí vyšlo perfektně, pejsků bylo docela málo, takže to pěkně odsejpalo, i legrace byla (když závodili páníčci místo pejsanů). Jelikož jsme byli jediní v kategorii "S"-začátečníci spojili jsme se s kategorií "S"-pokročilí, aby jsme byli alespoň dva. Spike si vybojoval krásné 2. místo (tak to vidím já :-) neboli jsme byli poslední ze 2 (tak to vidí vtipálek páníček :-)). Ale chválíme výjimečně i páníčka, že se poprvé zapojil v závodech a běžel hru, kde vyběhal lepší čas než panička (to je zase na koni). Více o závodech zde a fotky tu.

 

 

19.5.2010 Už se k nám dostaly i Spikovy fotky ze soustředění od dalších fotografů (Lírísek, Romča, Lenka-Britny, Fotonok, Eva-Arven, Páji tatínek), tak jsme si je postahovaly a jsou tu. Děkujeme! Takže máme fotky z obran, poslušnosti a hlavně z coursingu :-)

 

13.-16.5.2010 Byli jsme poctěni možností zúčastnit se výcvikového soustředění pro JRT, které uspořádali manželé Walterovi v Karlových Varech, za což jim se Spikem moc moc děkujeme! Bylo to úžasné! Konečně jsme poznali spousta super lidí a psů osobně a vyzkoušeli všechny možné psí sporty- obrany, stopy, poslušnost, agility, coursing, flyball. Nakonec byl i krásný výlet. Zúčastnilo se skoro 60 pejsanů, takže Spike si opravdu užil. Nejvíc ho bavil coursing a pak samozřejmě stopy (kterému psovi by se nelíbilo na povel spásat párky z trávy :-)) Fotky zde, ale Spike tam skoro není, težko se se psem cvičí a ještě při tom fotí :-)

 

 

1.5.2010 Nabitý den: Dopoledne návštěva výstavy psů (MVP) v Letňanech, bez Spika, ale nakoupila jsem mu spooousta věcí, tak snad se nezlobí :-). Pár fotek, jak to na výstavě vypadá a jak by měl vypadat "pravý jack" zde . Zatím zůstanu u mého vořecha :-))) Pak šup šup domů, přijela k nám na návštěvu Bonnie, tak si zařádili (fotky tu) a na závěr jsme se se Spikem a Bonnie připojili na část výletu PRKu a spol. v Zahořanském údolí. Spike totálně odpadl, ani si pořádně neprohlédl, co všechno dostal.

 

28.4.2010 Konečně nahrána na rajče směska jarních fotek a pár taky z dnešního výletu Záhořanským údolím :-)).

 

25.4.2010 Byli jsme na russlím srazíku ve Stromovce. Počasí nám vyšlo perfektně, pejsani si zařádili a někteří se i vykoupali. Sešlo se okolo 10 psů, ani nevím přesně, často se nějaký z okolí připojil a pak zase odešel :-) Přijela i nevlastní sestři Bonnie a dorazil i její bráška Arny. Konečně jsme viděli i Spikovu "dvojnici" Capinku. Spike tam byl nejstarší pes (mimo jednu starší fenku), tak byl na koni, pěkně se vyběhal a teď chrní. Bylo to moc fajn. Fotky zde.

 

21.4.2010 Tak je to tu! Spikovi rodiče- maminka Andy a tatínek Rasty mají další štěňátka= Spikovy sourozence. Narodili se 4 kluci a 2 holky. Opět krásně flekatí a každý jiný. Moc povedení. Kdyby měl někdo zájem o Spikova bratříčka nebo sestřičku, kontaktujte chovatelku paní Chytilovou (echytilova@volny.cz), Ivanovice na Hané. Tak jim přejeme, aby se jich ujali hodní páníčci.

 

17.4.2010 Zúčastnili jsme se agi závodů MiniMaxi Superpes v Lysé nad Labem. Počasí vyšlo perfektně, sluníčko svítilo až si panička spálila obličej. Spike to pojal tradičně- cílem bylo pobavit přítomné obecenstvo, což se mu zejména při prvním běhu náramně povedlo :-) Paničce to v tu chvíli tak vtipné nepřipadalo, ale co, sranda musí být. Bylo to moc fajn. Povídání zde a fotky tu

A ještě fotky od Nikoly Kubů- děkujeme!

16.4.2010 Jaro je v plném proudu, sluníčko opět po pár dnech vykouklo, tak jsem vytáhla foťák aspoň na zahradu.

 

10.4.2010 Poprvé letos jsme se dostali na cvičák do Mníšku pod Brdy. Pejsani se pořádně vyblbli a zacvičili si, Spike padl už v autě. Bylo to bezva! Fotečky zde.

 

3.4.2010 Celý den jsme strávili na agi intenzivce s Tomášem Ješke a Janou Frydrychovou (www.superpes.cz). Bylo to moc fajn, krásně jsme si to užili, dozvěděli se spousta nových poznatků a navíc jsme k obědu dostali vynikající gulášek. Spike běhal pěkně, sice na něj už odpoledne šla únava, ale lehli jsme si spolu na chvíli na deku a pak se zase rozběhal. Byla tam i Verča s Lupeškem, která nám natočila jedno videjko a ještě nás pak vzala autem domů. Moc děkujeme a těšíme se zase na viděnou!

 

31.3.2010 A ještě tréninkové videjko :-)

 

30.3.2010 Opět krásné fotečky z pondělního agi tréninku (od dadybady).

 

28.3.2010 Poprvé jsme zkusili coursing. Spike mě potěšil a krásně hned na poprvé běžel za střapečkem. Sice nám byla zima, čekání nekonečné, ale stálo to za to. Spike měl ze střapečku radost a nechtěl ho ani pustit :-) Příště zkusíme licenční běh a uvidíme. Fotky zde a povídání tady.

 

24.3.2010 Krásné fotky z pondělního agi tréninku od dadybady.

 

22.3.2010 Díky Evě Pirklové (Děkujeme!) máme 3 videjka ze Spikových prvních obran. Zabiják je to :-))

 

21.3.2010 Poprvé jsme vyzkoušeli se Spikem obrany s figurantem. Spike celkem pěkně spolupracoval, dokonce odolal vábení háravé fenky vedle v kruhu (nic jiného mu ani nezbylo, když musel být na vodítku :-) a nadšeně štěkal s ostatními pejsany, zakusoval se do šály a rozzuřeně vrčel. No hotový trhač :-) Více v sekci Obrany a fotky  tu.

15.3.2010 Dnes byl první letošní agility trénink v Měchenicích (www.agicz.cz) . Bála jsem, že Spike přes zimu vše zapomněl, ale úplně jsem valila oči, jak mu to hezky šlo. Šikulka! Krásně jsme si zaběhali. Dopoledne chumelilo, tak jsme zůstali doma a aspoň jsem vyzkoušela na Spikovi černo-bílý režim focení :-)

 

13.3.2010 Tak dnešní sobota byla vskutku nabitá. Byl u nás na návštěvě naháček Cipísek a pak se k nám ještě přidala Evka s Kery, takže vznikla malá smečka a to to lítalo :-) Prochajda byla velmi akční, Kery dala oběma klukům pěkně zabrat. Spike jako nejmenší (délkou nožiček :-)) odpadl jako první, pak Cipísek a Kery by řádila dál. No jo, kluci nic nevydrží. Akční fotky z prochajdy zde.

 

4.3.2010 Po delší době jsme byli u Bonnie. A jelikož Bonnie nejspíš bude v dohledné době hárat, tak se se Spikem asi chvíli neuvidí :-(( Další fotečky z dnešního řádění zde.

 

28.2.2010 Vytvořena nová sekce Akce- kam se chystáme.

 

23.2.2010 Že by tu bylo jaro?? Konečně? Sluníčko svítí, led a sníh taje. Ale má to i své nevýhody- břečka všude, nejvíc na Spikově břiše :-) Spike se teď s oblibou věnuje slunění v obýváku.

 

16.2.2010 Hurá, sluníčko! Venku jsme potkali Spikovy kamarády- border teriérku Ajšu, skorojezevčíka Ferdíka a berňáčka Gadíka. To bylo radosti!!

14.2.2010 Zase jsme si po čase byli zaagilitit a to v malé hale v Podolí. Sešli se jen 4 pejsani, samí jackové :-), a tak si Spike pěkně zaběhal. Bylo to moc fajn! Pár fotek, ale samé rozmazané :-( tu.

 

 

 

9.2.2010 Dostal se k nám odkaz na časopis Planeta zvířat, kde je v článku o agility v Měchenicích vyfocený i Spike!!

 

7.2.2010 Vytvořena nová sekce Spikova rodina.

 

6.2.2010 Byli jsme na návštěvě u Bonnie a na prochajdě jsme potkali kromě dvou jacků spousta dalších pejsanů. Takže Spike je pro dnešek dostatečně unaven. Foto zde.

30.1.2010 Vypravili jsme se na halovou agility intenzivku do Nučic u Rudné pod vedením Zdeňka Spolka a Báry Banýrové (https://www.pandicky.cz/). Těšila jsem se, že si po dlouhé době zase trochu zaagilitíme, ale Spike měl jiný názor a tak to dopadlo kapánek jinak. Více zde. Foto Evka.

 

29.1.2010 Aktualizováno povídání o barfu a barfovací odkazy.

 

26.1.2010 Konečně jsme se zase dočkali sluníčka, tak jsem vzala ven i foťák. Včera opět připadl další sníh, což ale bylo to docela příjemné, protože ten led pod tím Spika strašně řeže do tlapek. Ovšem zima hrozná. Fotky tu.

18.1.2010 Nečekaně jsme dostali od Ivety Dobiášové videjko ze sobotních neoficiálek, ze hry. Děkujeme! Důkaz, jak si ze mě Spike dělá na závodech legraci. No sranda musí být.

 

16.1.2010 Dnes jsme se zúčastnili 4. halových neoficiálních závodů v Masečíně. Dost se projevil fakt, že poslední agi trénink jsme měli na podzim. Taky nás dost odrovnala mrazivá zima a Spikovo nadšení ze spousty pejsanů. Spikovi šla nejlépe hra, ta byla první, ale pak už mu začala být zima a když jsme po hodině a půl přišli na řadu s agility, tak už se klepal, nesoustředil a byli jsme disklí, no a po další hodině byl jumping a to už vůbec neměl náladu a utekl mi trubka z trati. Nu což. Budeme jezdit jen na závody, které probíhají v teple :-) a ne po takové dlouhé pauze s tréninky. Více v sekci Agility.

 

12.1.2010 Spike začíná vypadat nějak dospěle.. Tváří se děsně rozumně :-)

11.1.2010 Sníh stále přibývá, ještě že je Spike tak flekatej, jinak bych ho ani neviděla v té vše pohlcující bílé. Po delší době vysvitlo sluníčko, tak jsem sebrala odvahu a vzala ven foťák. Hlavním Spikovým úlovkem dne byla dvě koťata (kočky a veverky jsou jeho úhlavní nepřátelé :-) na keři, která ho opravdu velice dráždila, ale měl smůlu, nedosáhl na ně. Fotky zde.

Slezte dolů!!

 

9.1.2010 Sněhová kalamita všechny nemile překvapila a snad jedině kromě psů a dětí z ní moc nikdo nemá radost. Spike má radost obrovskou! Kopy sněhu, to je ve svém živlu. Skáče, noruje, válí se v něm a zima mu nevadí. Dnes jsme zajeli navštívit i Bonnie, tak v tom sněhu lítali spolu.

 

4.1.2010 Jelikož už byl Spikovi rok vydali jsme se dnes za MVDr. Lukášem Duchkem (specialista na ortopedii) z Vetcentra na Stodůlkách (https://www.vetcentrum.cz/stodulky/) na vyšetření luxace pately, která se u malých plemen jako je Jack Russell teriér poměrně často vyskytuje. Nález byl 0/0, tudíž negativní! Hurá! Tak to se nám ulevilo. Ještě jsme na doporučení zakoupili Nutradyl na podporu kloubních chrupavek. To se mu teď bude běhat!

 

1.1.2010 Dnes je velmi významný den- Spike má dnes 1. narozeniny!! Jako hlavní dárek dostal pelíšek- boudičku a hlavním chodem byla pořádná porce hovězího masa. Vše nejlepší Spiky! Máme tě moc rádi.

 

PF 2010